Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Karnawałowy Koncert Książęcej Orkiestry Symfonicznej zachwycił!

W piątek, 7 stycznia 2022 r., w sali koncertowej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, mogliśmy poczuć się jak w Złotej Sali Musikverein!

Wszystko dzięki wspaniałej Książęcej Orkiestrze Symfonicznej pod batutą dra Marka Kudry, na co dzień dyrektora oleskiego MDK. 

Koncert otworzył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który złożył wszystkim życzenia noworoczne, dodając przy tym, że to wydarzenie otwiera kalendarz imprez kulturalnych, których, mamy nadzieję, w Oleśnie w tym roku nie zabraknie.

Pierwsza część koncertu była prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki klasycznej. W repertuarze koncertu znalazły się klasyczne walce wiedeńskie z tradycyjnym „Marszem Radetzkiego”.

Po przerwie, w czasie której wzniesiono symboliczny toast za wszelką pomyślność w nowym roku, w drugiej części koncertu wysłuchaliśmy utworów Kabaretu Starszych Panów na orkiestrę z udziałem wyjątkowych solistów - Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk oraz Michała Bobera, znanego oleskiej publiczności z występu podczas Dni Olesna 2021. Autorem aranżacji utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów był Przemysław Michalak.

Muzyczny koncert  publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, a z opinii uczestników wynika, że powinien on stać się oleską tradycją noworoczną!

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: