Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Przy kościele św. Anny szybko naprawisz swój rower

logo czeskie.jpeg

Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Współpracy Terytorialnej INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Gmina Olesno zrealizowała projekt pn. "Doposażenie międzynarodowej transgranicznej trasy rowerowej na terenie Gminy Olesno". Przy kościele św. Anny w Oleśnie stanęły 2 stacje naprawy rowerów Bike Tower, które oprócz standardowych narzędzi, posiadają dodatkowo sprężarkę umożliwiającą, za pomocą przycisków „+” i „-”, szybko uzyskać właściwe ciśnienie w oponach.

Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, we wnętrzu której, na stalowych linkach w oplocie z PCV, zamocowane są wszystkie, niezbędne narzędzia umożliwiające samodzielnie dokonanie naprawy lub przeglądu „dwóch kółek”.

Długości linek mocujących pozwalają na swobodne korzystanie z narzędzi. Dla większego komfortu na górze obudowy umieszczone zostały belki serwisowe przeznaczone do wieszania na nich rowerów na czas naprawy.

Na placu stanęły także stojaki rowerowe oraz wykonano przyłącze wodociągowe, dzięki temu każdy rowerzysta może na trasie uzupełnić bidon wodą.

Pozostaje wyczekiwać na sprzyjające warunki pogodowe, by wsiąść na rower i całymi rodzinami udać się na rajd, który zgodnie z założeniami projektu będziemy chcieli zorganizować jeszcze w pierwszej połowie roku. W planowaniu rajdu pod uwagę weźmiemy na pewno wytyczone na terenie naszej gminy trasy rowerowe https://olesno.pl/7594/10887/trasy-rowerowe.html, a jedna z nich - trasa nr 17 - została już oznakowana - początek przy kościele św. Anny, aż do granicy z gminą Lasowice Wielkie.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: