Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Zima.jpeg

W związku z prognozowanymi na najbliższe dni opadami śniegu, przypominamy kilka ważnych informacji!

  • Odśnieżaniem dróg na terenie gminy (wyłączając Olesno) zajmuje się firma Usługi Transportowe Kus Bernard, na terenie Olesna chodniki odśnieża Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe ADA, a ulice – firma VIANKO sp. z o.o.
  •  W czasie opadów do odśnieżenia jest ok. 150 km dróg będących w zarządzie gminy Olesno, w tym ok. 30 km na terenie miasta Olesno. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne takty komunikacyjne, by jak najszybciej udrożnić komunikację, pozostałe drogi odśnieżane są pod koniec wystąpienia opadów.
  • Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że na terenie miasta są takie ulice, gdzie nie ma możliwości przejechania pługo-piaskarką i trzeba je odśnieżać ręcznie, co zdecydowanie wydłuża czas akcji.
  • Przypominamy również o tym, że służby gminne odpowiadają wyłącznie za drogi gminne, natomiast chodniki przy prywatnych posesjach zgodnie z prawem powinny być odśnieżane przez właścicieli posesji.
  •  Apelujemy o zrozumienie i cierpliwość oraz wyjątkową ostrożność i dostosowanie stylu jazdy do warunków.

 

Wszelkie uwagi na temat zimowego utrzymania dróg GMINNYCH można zgłaszać pod numerem telefonu 34 350 91 62.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: