Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Delegacja OZLA z wizytą w Oleśnie!

W środę 9 lutego 2022 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki gościł u siebie prezesa Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki Janusza Trzepizura wraz z delegacją z Opola.

4.1.jpeg

Podczas spotkania prezes OZLA Janusz Trzepizur, wiceprezes OZLA Stanisław Rosiński oraz Przemysław Buśko – trener lekkiej atletyki, w imieniu prezesa PZLA Henryka Olszewskiego, złożyli na ręce Burmistrza podziękowania za wsparcie, dzięki któremu w gminie Olesno program "Lekkoatletyka dla każdego!" (do którego Gmina Olesno przystąpiła już w 2015 roku!) może dobrze się rozwijać. Ponadto zaplanowano podpisanie kolejnej, już wieloletniej umowy o współpracy OZLA z Gminą Olesno dot. dalszej realizacji programu "Lekkoatletyka dla każdego!".  Burmistrz w ramach podziękowań otrzymał również pamiątkowy puchar i koszulkę z okazji jubileuszu 70-lecia Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Samo spotkanie dotyczyło wielu spraw związanych z lekką atletyką i jej rozwojem w gminie Olesno oraz całym województwie opolskim. Poruszono m.in. tematy współorganizacji wielu wydarzeń sportowych, które miałyby się odbyć na terenie naszej gminy oraz stadionu miejskiego, tym bardziej, że w zeszłym roku stadion otrzymał licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kat. V B.

Poruszono również temat zaplanowanych na 26 listopada 2022 r. 94. PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, których to właśnie Olesno będzie gospodarzem i współorganizatorem.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia przez p. Janusza Trzepizura sprawozdania z działalności Opolskiego Biura Sportu za rok 2021 oraz informacji o aktualnych naborach i konkursach ogłoszonych przez Zarząd Województwa Opolskiego dla organizacji pozarządowych, w tym klubów, fundacji i stowarzyszeń sportowych, które mogą składać swoje oferty i starać się o dofinansowanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. O szczegółach tych konkursów można poczytać tutaj: opolskie.engo.org.pl/konkursy-trwajace.

Delegacja z Opolskiego Związku LA pogratulowała sukcesu jakim niewątpliwie była organizacja w 2020 r. (w niespełna trzy tygodnie) 40. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet i 90. Mistrzostw Polski Mężczyzn w maratonie. Olesno, poprzez organizację Mistrzostw Polski w maratonie oraz tegorocznych, przełajowych Mistrzostw Polski stanie się jedynym miastem w Polsce, które miało okazję zorganizować te wydarzenia w jednym mieście, dzięki czemu wpisze się na kartach historii lekkiej atletyki, sportu oraz całego województwa opolskiego jako organizator mistrzostw ogólnopolskich na najwyżym poziomie.

Na zakończenie Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz prezes OZLA Janusz Trzepizur zadeklarowali chęć dalszej dobrej i owocnej współpracy.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: