Pomoc dla obywateli Ukrainy

Szanowni Mieszkańcy!

Serdecznie dziękujemy za płynące z Państwa strony deklaracje o chęci pomocy obywatelom Ukrainy, przybywającym do nas, jak i pozostającym w swoim kraju. Jesteśmy pełni podziwu dla walczącego narodu ukraińskiego, a swoją solidarność wykazujemy w spontanicznych akcjach pomocy potrzebującym.

W chwili obecnej podejmujemy działania, które skoordynują wszystkie oddolnie prowadzone zbiórki, tak, by oferowana pomoc była jak najbardziej celowa. Sytuacja na wschodniej granicy zmienia się dynamicznie, dlatego tylko dzięki wspólnemu działaniu, zgodnemu z wytycznymi rządowymi, przekazywanymi nam przez Wojewodę Opolskiego, możemy skutecznie i jak najszybciej pomóc potrzebującym.


JAK MOŻEMY POMÓC?

Zbiórka żywności i artykułów pierwszej potrzeby.

W Gminie Olesno za przeprowadzenie zbiórek i dystrybucję produktów pierwszej potrzeby dla uchodźców, którzy miejsce zakwaterowania znajdą na terenie naszej gminy odpowiedzialny jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zbierana będzie żywność z długim terminem ważności, artykuły higieny osobistej i inne produkty, zgodnie z potrzebami osób, które do nas przybędą.

Równocześnie zbierane będą środki opatrunkowe (jak w apteczkach pierwszej pomocy), koce, żywność, które za pośrednictwem służb Wojewody Opolskiego, jako pomoc humanitarna, trafią na Ukrainę.

Miejsce zbiórki produktów, zostało przygotowane w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Oleśnie - wejście z lewej strony (hala sportowa).

Szczegółów udzielać będą pracownicy OPS pod numerem telefonu 579 493 722 oraz na swojej stronie internetowej gminy www.olesno.pl.

 

Koordynacja działań związanych z przyjęciem uchodźców

Wielu z Państwa pyta, w jaki sposób może pomóc. Niektórzy, podejmują kroki, by indywidualnie jechać w stronę granicy - z darami lub po to, by zapewnić transport potrzebującym. My jednak apelujemy, by działać wyłącznie lokalnie, ponieważ za koordynację działań na granicy odpowiedzialne są służby państwowe we współpracy z wojewodami. 

To one wskazują miejsce docelowego zakwaterowania osobom, które po przekroczeniu granicy dopełnią formalności w 1 z 9 punktów recepcyjnych. Stamtąd, już zorganizowanym transportem, będą przewiezieni do bezpiecznych miejsc.

Gmina Olesno jest przygotowana na taką pomoc. Miejsca kwaterunku zostały wyznaczone m.in. w byłym pensjonacie AS.

W naszej gminie mieszka wielu obywateli Ukrainy, którzy deklarują chęć sprowadzenia do siebie swoich najbliższych. Wiemy też, że wielu z Państwa, zupełnie prywatnie, przygotowuje dla nich miejsce zakwaterowania.

Zwracamy się z prośbą, by w momencie pojawienia się jakichkolwiek trudności z dopełnieniem formalności po przekroczeniu granicy, kierować się do Wydziału Spraw Obywatelskich w naszym Urzędzie - 34 350 91 66 lub osobiście pok. 104.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za tę falę wsparcia, dającą ogromną nadzieję, tym, którzy teraz najbardziej potrzebują poczucia bezpieczeństwa i solidarności!


Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie internetowej.

 

Bez tytułu (Zdjęcie w tle dla Facebooka) (Wpis na Facebooku) (Plakat) (Dokument A4) (29.7×21 cm) (1).png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: