Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Już w tę niedzielę X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym!

6 marca 2022 r. w całej Polsce uczestnicy biegu oddadzą cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego!

 tropem wilczym.png

W obliczu ostatnich wydarzeń na Ukrainie, niedzielne wydarzenie ma na celu również okazanie naszego wsparcia i solidarności z tymi wszystkimi, którzy przeciwstawiają się rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wystosował do wszystkich inicjatorów, organizatorów i uczestników tego wyjątkowego wydarzenia list, w którym podziękował za to, że już po raz dziesiąty w tak nowoczesnej, popularnej formie jaką jest Bieg Tropem Wilczym, oddają cześć bohaterom, którzy po II wojnie światowej dzielnie stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Prezydent  w swoim liście podkreślił, że w obliczu ataku Rosji na niepodległą Ukrainę, bohaterska postawa i tragiczna historia żołnierzy wyklętych jeszcze mocniej przemawia do nas, współczesnych.


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu już w tę niedzielę o godzinie 12:00 na terenie uroczyska "Siedem Źródeł".

Dla tych, którzy nie zdążyli zapisać się online, można zrobić to osobiście w dniu biegu od 10:45 do 11:45 w Biurze Zawodów. Udział w biegu jest bezpłatny. Dla pierwszych 140 osób pakiet startowy oraz ciepły posiłek!

Ogólnopolski organizator biegu - Fundacja Wolność i Demokracja zachęca do zbierania podczas Biegu Tropem Wilczym funduszy na pomoc Ukrainie. Gmina Olesno w tym celu utworzyła specjalne subkonto, na które można wpłacać darowizny dla uchodźców.

Nr konta: 72 1050 1504 1000 0024 7875 3946

Koniecznie w tytule należy wpisaćDAROWIZNA DLA UCHODŹCÓW

SWIFT ING Banku Śląskiego - INGBPLPW (przelew międzynarodowy)

Właścicielem rachunku jest Gmina Olesno, 46-300 Olesno, ul. Pieloka 21

subkonto.png

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: