171 kartonów z darami Oleśnian w drodze na Ukrainę

171 kartonów wypełnionych artykułami podarowanymi przez Oleśnian - tak wyglądał pierwszy transport, który ruszył 4 marca o godzinie 12:00  z oleskiego punktu zbiórki w drogę do Wojewódzkiego Magazynu Pomocy Humanitarnej w Krapkowicach, a stamtąd razem z darami innych miast województwa, ruszy na Ukrainę.

Paczki przygotowane zostały zgodnie z wytycznymi, tak by pomoc była jak najbardziej celowa. Znalazły się w nich przed wszystkim środki higieniczne i artykuły pierwszej pomocy, artykuły spożywcze oraz koce termiczne, ratunkowe, świeczki, latarki, baterie.

Przygotowaniem paczek zajęli się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie z pomocą uczniów oleskich szkół i ks. Andrzejem Flakiem wraz z wolontariuszami. Następnie do akcji przyłączyli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie z nauczycielem p. Krzysztofem Antonowiczem, którzy po brzegi wypełnili samochód udostępniony przez firmę PK Express Pietrzak z Olesna. 

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki osobiście podziękował wszystkim zaangażowanym w tę akcję - darczyńcom, wolontariuszom, pracownikom OPS oraz firmie transportowej Państwa Pietrzak, która szczególnie zaangażowana jest w pomoc dla Ukrainy. 

 

OLESNO DLA UKRAINY - ważne informacje

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: