Wsparcie z miasta partnerskiego Arnsberg. Spotkania z Oleską Radą Biznesu i radnymi RM

 Arnsberg Olesno Ukraina

 

W tym tygodniu Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, odbył spotkania z radnymi Rady Miejskiej w Oleśnie oraz Oleską Radą Biznesu, gdzie z przedstawicielami oleskich przedsiębiorców, rozmawiał na temat tego, co na poziomie lokalnym można zrobić, by pomóc Ukraińcom, którzy zamieszkali na terenie naszej gminy.

W tej chwili koncentrujemy się na zapewnieniu im warunków do zamieszkania, wyposażenia lokali zarówno udostępnionych przez gminę, jak i prywatnych kwater.

Wyzwaniem dla wszystkich samorządów, jest pomoc w kwestiach związanych z legalizacją pobytu. Rodziny mają różny status w czasie przyjazdu, a dokonanie formalności związanych z meldunkiem, jest warunkiem do podjęcia pracy, która zapewni im niezależność i da poczucie bezpieczeństwa.

Nasze wspólne, szerokie działanie, w różnych obszarach społecznych, pomoże tym ludziom odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od Burmistrza naszego miasta partnerskiego Arnsberg Ralfa Paula Bittnera, który poinformował nas, że na wieść o tym, że Olesno gości tak wielu uchodźców z Ukrainy, mieszkańcy Arnsberga, w geście solidarności z nami, z własnej inicjatywy, także postanowili zorganizować zbiórkę artykułów gospodarstwa domowego, żywności, środków higienicznych itp.

Zebrane dary już w przyszłym tygodniu przyjadą do Olesna. Będą rozdysponowane, w zależności od potrzeb, dla osób zamieszkałych w naszej gminie, a część trafi zapewne w następnym transporcie do potrzebujących w Ukrainie.

Wsparcie naszych przyjaciół z Arnsberga to najlepszy dowód na to, że nasze partnerstwo jest żywe i możemy na siebie liczyć w różnych sytuacjach.

Serdecznie dziękujemy! Vielen Dank Ralf Paul Bittner, Erika Hahnwald, Jens Hahnwald!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: