Klub sportowy z Arnsberga z pomocą dla uchodźców

W piątek, 18 marca 2022 r., punktualnie o godzinie 14:30, na parkingu przy ul. Kluczborskiej w Wojciechowie, zaparkowały 3 samochody ciężarowe oraz bus, po brzegi załadowane darami zebranymi w trakcie akcji zorganizowanej przez panią Laurę Hieronymus wraz z członkami klubu sportowego TUS Voßwinkel z naszego miasta partnerskiego Arnsberg.

IMG-20220318-WA0047 (2).jpeg

W przeciągu kilku dni, na ogłoszenie klubu o planowanej zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli zakwaterowanie w naszej gminie, ochoczo odpowiedziało wielu fanów klubu i mieszkańców Arnsberga.

Na 70 paletach do Olesna przyjechały dziesiątki kartonów pełnych nie tylko żywności, ale i środków higienicznych, kosmetyków, środków czystości, akcesoriów, odzieży i żywności dla niemowląt oraz zabawek i gier dla dzieci. Nie zabrakło także artykułów gospodarstwa domowego - garnków, patelni oraz koców, pościeli, materaców.

W rozładunku tej ogromnej ilości rzeczy, pomagali strażacy z jednostek OSP Borki Małe oraz OSP Wachów oraz mieszkańcy wsi, który udostępnili niezbędny do transportu sprzęt, za co serdecznie dziękujemy!

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki osobiście spotkał się z przybyłymi do Olesna mieszkańcami Arnsberga, którym w imieniu własnym oraz osób, które skorzystają z przekazanej pomocy, serdecznie podziękował.

Po zakończonej akcji rozładunkowej wszyscy udali się do OSP Borki Wielkie, gdzie miało miejsce miłe spotkanie z mieszkającymi tam naszymi gośćmi z Ukrainy. Była to też okazja do przekazania wyjątkowej przesyłki dla najmłodszych - obrazków wykonanych przez dzieci z klubu TUS Voßwinkel wraz z dużą ilością słodyczy.

Serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom z Arnsberga za okazane serca!

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: