Olesno - Arnsberg wspólnie dla Ukrainy

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Oleśnie, odbyło się dziś spotkanie Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego z Burmistrzem Arnsberga Ralf Paul Bittner, który przyjechał do Olesna wraz z delegacją, by wymienić się doświadczeniami związanymi z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

Podobnie jak w Oleśnie, w Arnsbergu schronienie znalazły setki obywateli Ukrainy uciekających przed inwazją rosyjską.

Ze względu na to, że pomoc ta musi być szeroko zakrojona i długofalowa, przed samorządami stoi wiele nowych wyzwań, które wymagają dyskusji i wymiany dotychczasowych doświadczeń.

Burmistrz Bürgermeister Ralf Paul Bittner wręczył Burmistrzowi Olesna symboliczne czeki w kwotach 1 500, 1 000 oraz 500 euro, które zostały przekazane na rzecz uchodźców zamieszkałych w Oleśnie przez odpowiednio - koło przyjaciół z Arnsberga, zakład optyczny Brillen Rottler oraz firmę ubezpieczeniową.

W kolejnych godzinach wizyty, delegacje udały się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie oraz do punktów zakwaterowania uchodźców na terenie gminy. 

W spotkaniu uczestniczyli - delegacja miasta partnerskiego Arnsberg - Ralf Paul Bittner - burmistrz, Michael John - kierownik biura ds. społecznych, młodzieży i rodziny, Kirsten Eckhardt - pracownik Urzędu Miasta oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Oleśnie odpowiedzialni za sprawy związane z pobytem Ukraińców w gminie Olesno, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie i gminny komendant OSP.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: