Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Wystawa "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia" na oleskim Rynku

Sejm RP uchwalił rok 2021 rokiem Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji, Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Papieskie w Warszawie, przygotowało ekspozycję pt. "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”, przypominającą o sylwetce, nie tylko kardynała Wyszyńskiego, ale również człowieka, na którego autorytecie wzorował się prymas, czyli Ojca Św. Jana Pawła II. Przedstawiono na niej archiwalne zdjęcia opatrzone najważniejszymi cytatami. Wystawa skłania do refleksji.

_46A0079.jpeg

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, podczas dzisiejszego spotkania na Rynku z młodzieżą szkolną, zachęcił do obejrzenia wystawy wszystkich mieszkańców, i do zastanowienia się nad myślami wielkich ojców kościoła, zapisanymi na planszach. 
Wystawa dzięki uprzejmości IPN oddział Opole, krąży w tym roku po całym naszym województwie. W Oleśnie będzie można ją oglądać do 6 maja.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: