Tak było na smakowitej polsko-ukraińskiej majówce!

W niedzielę, 1 maja w Oleśnie odbyła się smakowita polsko-ukraińska majówka! Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, bowiem tłumy Oleśnian wraz z rodzinami po brzegi wypełniły oleską promenadę! 

Wszystko za sprawą kulinarnych specjałów przygotowanych przez panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy oraz grupę gospodyń z Ukrainy.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wojciechowa przygotowały przeróżne słodkości w postaci pysznych ciasteczek, babeczek i chrupiących gofrów.

146A2229kgw.jpeg

Przy stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Łomnicy można było spróbować m.in. znakomitego 'Łomnickiego Barszczu Białego' ze swojskim jajem i białą kiełbasą oraz 'Łomnickiego likieru jajecznego'.

146A2239kgw.jpeg

Koło Gospodyń Wiejskich z Borek Małych z kolei przygotowało znakomite pajdy chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem kiszonym, sałatki, swojskie wędliny i kiełbasy.

_46A2202kgw.jpeg

Przy stoisku pań z KGW z Boroszowa można było degustować słodkości w postaci m.in. apetycznych pączków, ciasteczek, galaretek oraz czekoladowych lizaków.

146A2207kgwboroszow.jpeg

Panie z KGW z Wachowa zaprezentowały m.in. przepyszny swojski bigos i bułeczki wypełnione kapustą z grzybami oraz słodkie wypieki.

146A2223kgw.jpeg

Stół Koła Gospodyń Wiejskich z Leśnej zdobiły przeróżne słodkości takie jak rozmaite ciasta z kruszonką i ciasteczka.

Przy stoisku gospodyń z Ukrainy można było skosztować barszczu ukraińskiego, kluseczek i pierogów okraszonych tłuszczykiem i cebulką oraz galaretek i słodkości.

146A2182zukrainy.jpeg

146A2216zukrainy.jpeg

Podczas wydarzenia na plenerowej scenie wystąpili lokalni artyści i uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oleśnie oraz Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. 

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowane były dmuchańce oraz rozmaite animacje.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach wszystkim osobom zaangażowanym w polsko-ukraińską majówkę!

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: