Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Święto Konstytucji 3 Maja

W kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie, odbyły się w tym roku uroczystości związane z uczczeniem 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Udział w nich wzięli przedstawiciele gminy i powiatu, podległych jednostek organizacyjnych, oświatowych, służb mundurowych, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, harcerzy z 3 Szczepu "Feniks" z Olesna oraz żołnierze Jednostki Wojskowej Nr 2286.

_46A6688.jpeg

Po mszy św. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z delegacjami udał się pod pomnik Lotników Polskich, gdzie w imieniu mieszkańców Olesna złożył wiązankę kwiatów.

146A6853.jpeg

W majówkę przypada bowiem także 101. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Burmistrz z tej okazji wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym nawiązał do tradycji Święta 3 Maja, przedstawił krótki rys historyczny, a jednocześnie odniósł się do bieżącej międzynarodowej sytuacji na świecie oraz wojny w Ukrainie.

146A6813.jpeg

Po przemówieniu odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową, po której piękny montaż muzyczno-słowny przedstawili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowe Nr 3 im. Powstańców Śl.

146A6848.jpeg

Po południu w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert międzypokoleniowego chóru złożonego z uczniów oleskich szkół, zorganizowanych grup działających przy MDK w Oleśnie, Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie wraz z muzykami z Katedry Muzyki Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie i Książęcą Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Marka Kudry.

Koncert pn. "Pieśni patriotyczne łącznikiem między pokoleniami" był współfinansowany z projektu Funduszu Patriotycznego. Przygotowany koncert zawierał różne stylizacje znanych pieśni patriotycznych, których autorem jest Korneliusz Wiatr.

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: