Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Odszedł od nas śp. Jan Jaskulski

 

śp. Jan Jaskulski

 

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci

śp. Jana Jaskulskiego

Radnego Rady Miejskiej w Oleśnie, wieloletniego skarbnika gminy Olesno.


Jan Jaskulski był związany z Ziemią Oleską od urodzenia. Pochodził ze Sternalic, gdzie ukończył szkołę podstawową. Był absolwentem Technikum Rachunkowości Rolnej w Oleśnie, Akademii Rolniczej na kierunku ekonomika rolnictwa oraz Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego we Wrocławiu.

Pracę zawodową rozpoczął w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Pawłowicach. Od 1977 roku przez ponad 13 lat pełnił funkcję Naczelnika Gminy w Radłowie.

W 1987 roku wraz z rodziną zamieszkał w Oleśnie na osiedlu Walce. W 1997 r. został powołany przez Radę Miejską w Oleśnie na stanowisko Skarbnika Gminy. Przez 20 był skutecznym strażnikiem gminnego budżetu.

W 2017 r. przeszedł na emeryturę, jednak nadal czynnie uczestniczył w życiu społecznym i kulturalnym Olesna. Pełnił funkcję skarbnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie. Udzielał się w Polskim Towarzystwie Turystyczno Krajoznawczym oraz w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Oleśnie, a w 2018 r. został Radnym Rady Miejskiej VIII kadencji, w której pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Finansów.

Zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem  angażując się w różne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Był prawdziwym miłośnikiem Ziemi Oleskiej, a za wkład w jej rozwój  został uhonorowany w 2018 r. medalem „Zasłużony dla Ziemi Oleskiej”.

W naszej pamięci na zawsze pozostanie Jego niezwykłe poczucie humoru, dzięki któremu potrafił nawiązać relację z każdym człowiekiem, w każdym wieku, bo jak często wspominał - młodość to nie metryka a stan ducha.

Panie Janku, Jasiu do zobaczenia...
 

Żonie Jolancie, córce Joannie z Rodziną

oraz wszystkim Bliskim

składamy najszczersze wyrazy współczucia.
 

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Oleśnie

oraz

Radni Rady Miejskiej w Oleśnie.


Pogrzeb zmarłego Jana Jaskulskiego odbędzie się 11 maja (środa) o godzinie 11:00 w kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie.

 

JJ_SL.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: