Oferta obejmuje łącznie 21 konkursów: 10 z programów krajowych, 9 z programów regionalnych
oraz 2 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Celem konkursu Internacjonalizacja MŚP jest sfinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm działających na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.
Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Obecnie na wsparcie szkoleniowe i doradcze dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorców w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych kadry menadżerskiej, można otrzymać dofinansowane z Funduszy Europejskich.
Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują wziąć udział w programach Unii Europejskiej mogą pozyskać środki, aby się do tego dobrze przygotować. Chodzi o takie programy jak: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa i Single Market Programme.
Można otrzymać na ten cel nawet 280 tys. zł i przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów:
Szczegóły dostępne na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Dla startuperów, którzy zakończyli inkubację w platformie startowej, działającej w Programie Polska Wschodnia, przeznaczony jest kolejny konkurs, w którym czeka nawet 1 mln złotych wsparcia na rozwinięcie działalności. To oferta dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny i stopniowo zwiększać sprzedaż.
Pozyskane środki mogą przeznaczyć m.in. na zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia.
Konkurs będzie trwał jeszcze do 19 maja 2022 r.
Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Firmę można rozwijać również w oparciu o rozwiązania skierowane do osób ze szczególnymi potrzebami.
Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą i :
Nadal możesz skorzystać z oferty bezpłatnych szkoleń i doradztwa dostępnych w Twoim regionie.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Od 29 kwietnia do 30 maja 2022 r, podmioty lecznicze mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów dotyczących wsparcia oddziałów oraz pracowni diagnostycznych, udzielających świadczeń zdrowotnych dedykowanych chorobom układu krążenia, nowotworowym, układu kostno-stawowo-mięśniowego, układu oddechowego, w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, czy pediatrii.
Dofinansowaniem objęte będą roboty budowlane, doposażenie, w tym zakup wyrobów medycznych jednorazowego użytku, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.
O tym, gdzie i jak składać wnioski przeczytasz na stronie Ministerstwa Zdrowia
To tylko niektóre, wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających w maju naborach znajdziesz poniżej:
Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”.
W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.
Źródło informacji: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej