Olesno pamięta! 102. rocznica urodzin Papieża Polaka

 

Dziś, tj. 18 maja 2022 r., pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy oleskim Rynku, uczciliśmy pamięć Papieża Polaka w 102. rocznicę Jego urodzin.

Wiązankę kwiatów w imieniu mieszkańców złożyli Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, z-ca Burmistrza Jerzy Chęciński oraz Sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn.

Przypominamy, że do końca maja na oleskim Rynku stoi wystawa pt. "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Jest to kompilacja archiwalnych zdjęć i cytatów prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz człowieka, na którego autorytecie wzorował się prymas, czyli Ojca Św. Jana Pawła II. - Wystawa "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia" na oleskim Rynku

Jan Paweł II.jpeg

Jan Paweł II..jpeg 

 


• Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłonięty 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.

• Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.

• Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: