Budowa obwodnicy Olesna - postęp prac

27 kwietnia 2022 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z zastępcą Jerzym Chęcińskim, odbyli wizytę studyjną GDDKiA na budowie drogi S11 - obwodnicy Olesna.

 

Umowa na budowę obwodnicy Olesna została podpisana w maju 2019 roku. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. Nadzór nad budową pełni firma Lafrentz-Polska.

Dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad p. Rafał Pydych, zapewnia, że prace przy obwodnicy Olesna, która jest ciągiem drogi ekspresowej S11, prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

Część z nich jest zaawansowana jest na poziomie nawet 70 procent, a ogólne zaawansowanie wynosi 50 procent.

Obecnie trwają roboty ziemne polegające na realizacji wykopów, nasypów oraz wzmocnienia podłoża w ciągu trasy głównej oraz dróg poprzecznych. Prowadzone są również prace w zakresie układania warstw konstrukcyjnych jezdni. Warstwa podbudowy z kruszywa jest już widoczna na odcinku około 14 km.

Pod koniec ubiegłego roku wykonawca rozpoczął prace przy układaniu warstwy bitumicznej (podbudowa zasadnicza oraz warstwa wiążąca). Prowadzone są prace na obiektach mostowych, m.in. w zakresie zbrojenia i betonowania przyczółków.  W całym ciągu powstaną aż 24 obiekty inżynieryjne. Największe z nich to dwa wiadukty kolejowe, które mają długość około 130 metrów.

Budowa obwodnicy Olesna i drogi ekspresowej S11 to strategiczna inwestycja dla województwa opolskiego, prowadzona w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. To druga, obok autostrady A4, tak kluczowa trasa na Opolszczyźnie. Będzie stanowiła część drogi ekspresowej o łącznej długości ponad 550 kilometrów.

W prace zaangażowanych jest około 150 maszyn budowlanych, 300 pojazdów transportowych (z firm zewnętrznych) i 450 pracowników.

 

Postęp prac na bieżąco można śledzić na stronie https://www.s11-obwodnicaolesna.pl 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: