Gminne Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne

20 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Oleśnie odbyły się międzyszkolne Gminne Mistrzostwa Lekkoatletyczne. 

Zawody tego typu mają na celu popularyzację sportu, a także są szansą dla zawodników na sprawdzenie swoich umiejętności i pobicie życiowych rekordów.

W Igrzyskach Dzieci i Młodzieży szkolnej w sumie wystartowało około 150 uczniów z czterech szkół podstawowych z gminy, w tym PSP nr 1 Olesno, PSP nr 2 Olesno, PSP nr 3 Olesno oraz PSP Borki Wielkie. W wydarzeniu wzięła udział również grupa dzieci z zaprzyjaźnionego miasta Otice w Czechach.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przekraczamy granice w ramach projektu pn. „Za wspólną historię i współczesność narodów Unii Europejskiej za wsparcie przynależności do UE”. W ramach projektu został zakupiony sprzęt lekkoatletyczny na Stadion Miejski w Oleśnie, w tym m.in. wyczynowe płotki, pałeczki sztafetowe, wyczynowe bloki startowe oraz znaczniki torów.

Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach. Były to: bieg na 100 m, bieg na 300 m, bieg na 1000 m, bieg na 2000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100 m, bieg na 600 m ku pamięci Powstańców Śląskich.

Wyniki:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Skok wzwyż dz.:

I miejsce – Ewa Kosala  (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 1,30 m

II miejsce – Emily Świtała (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 1,30 m w drugiej próbie

III miejsce – Marcela Stasińska  (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 1,25 m

IV miejsce - Olga Adamska (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 1,15 m

 

Skok wzwyż chł.:

I miejsce – Miłosz Dytman (PSP nr 3 Olesno)

II miejsce – Jakub Czołkos (PSP nr 1 Olesno)

III miejsce – Łukasz Lubojański (PSP nr 3 Olesno)

 

Bieg na 100 m chł.:

I miejsce – Jakub Rataj (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 12,18 s

II miejsce – Rafał Galus (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 12,61 s

III miejsce – Miłosz Dytman (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 12,93 s

 

Bieg na 100 m dz.:

I miejsce – Sandra Sklorz (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 12,83 s

II miejsce – Dajana Kula (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 14,95 s

III miejsce – Dominika Flak (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 15,12 s

 

Bieg na 300m chł.:

I miejsce – Jakub Lysy (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 46,58 s

II miejsce – Bartosz Działo (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 47,59 s

III miejsce – Marcel Jamrozy (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 47,58 s

IV miejsce - Bartosz Michalewski (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 47,95 s

V miejsce - Błażej Zacharejko (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 48,43 s

VI miejsce - Kacper Suchecki (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 49,05 s

 

Bieg na 300 m dz.:

I miejsce – Sandra Sklorz (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 49,05 s

II miejsce – Paulina Sitek (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 55,25 s

III miejsce – Kamila Bawej (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 56,84 s

IV miejsce - Julia Karólewska (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 1.01.86 min

 

Bieg na 600 m chł.:

I miejsce – Bohdan Ivanytskyi (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 1:53 min

II miejsce – Kamil Włoch (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 1:56 min

III miejsce – Antoni Piech (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 2:03 min

 

Bieg na 600 m dz.:

I miejsce – Julia Psyk (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 2:09 min

II miejsce – Nadia Schoenfeld (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 2:13 min

III miejsce – Weronika Huć (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 2:22 min

 

Bieg na 1000 m chł.:

I miejsce – Mateusz Poloczek (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 3:25 min

II miejsce – Bartłomiej Famuła (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 3:34 min

III miejsce – Iwo Dębowski (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 3:45 min

 

Bieg na 1000 m dz.:

I miejsce – Maja Jeziorek (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 4 min 21 s 

II miejsce – Nicole Kukuła (PSP nr 3 Olesno) 4 min 47 s

 

Bieg na 2000 m chł.:

I miejsce – Paweł Statuch (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 7:47 min

II miejsce – Franciszek Pytka (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 9:17 min

 

Skok w dal chł.:

I miejsce – Kamil Bensz (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 4,79 m

II miejsce – Rafał Galus (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 4,78 m

III miejsce – Wiktor Trocha (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 4,39 m

IV miejsce - Filip Zug (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 4,10 m

 

Skok w dal dz.:

I miejsce – Olga Adamska (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 4,20 m

II miejsce – Ewa Kosala (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 4,03 m

III miejsce – Laura Deszczyk (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 3,80 m

 

Pchnięcie kulą dz.:

I miejsce – Oliwia Trzeciak (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 8,14 m

II miejsce – Julia Zielonka (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 7,93 m

III miejsce – Krystyna Wieczorek (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 7,24 m

 

Pchnięcie kulą chł.:

I miejsce – Patryk Pielot (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 10,04 m

II miejsce – Piotr Chrzan (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 8,64 m

III miejsce – Fabian Kołek (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 8,43 m

 

Rzut oszczepem chł.:

I miejsce – Jakub Sabok (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 21,85 m

II miejsce – Fabian Kołek (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 18,50 m

III miejsce – Piotr Chrzan (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 18,06 m

IV miejsce - Filip Szczęść (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 16,85 m

 

Rzut oszczepem dz.:

I miejsce – Oliwia Lech (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 19 m

 

Sztafeta 4x100 m dz.:

I miejsce – PSP nr 2 Olesno

II miejsce – PSP nr 3 Olesno

 

Sztafeta 4x100 m chł.:

I miejsce – PSP nr 2 Olesno

II miejsce – PSP nr 3 Olesno

III miejsce – PSP nr 1 Olesno


Igrzyska dzieci

Skok wzwyż chł.:

I miejsce – Szymon Małycha (PSP nr 2 Olesno)

II miejsce – Damian Posor (PSP nr 2 Olesno)

 

Bieg na 300 m chł:

I miejsce – Jan Lysy (PSP nr 3 Olesno) z wynikeim 43,03 s

II miejsce – Stanisław Bensz (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 57,91 s

 

Bieg na 100 m chł.:

I miejsce – Dominik Maj (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 13:50 s

II miejsce – Dawid Chmiel (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 15,24 s

III miejsce – Szymon Kościelny (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 15,40 s

 

Bieg na 100 m dz.:

I miejsce – Julia Gręda (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 12,76 s

II miejsce – Wiktoria Kuzaj (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 16,50 s

III miejsce – Zuzanna Kubacka (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 16,55 s

 

Bieg na 300 m dz.:

I miejsce – Emma Schoenfeld (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 54,89 s

II miejsce – Kaja Gładysz (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 55,47 s

III miejsce – Martyna Lerche (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 59,13 s

IV miejsce - Rozalia Giza (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 1.07.52 s

Bieg na 500 m chł.:

I miejsce – Radosław Pisula (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 1:34 min

II miejsce – Michał Zug (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 1:35 min

III miejsce – Piotr Tomys (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 1:35 min

Bieg na 600 m dz.:

I miejsce – Anastazja Górok (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 2:12 min

II miejsce – Hanna Hęcińska (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 2:17 min

III miejsce – Wiktoria Huć (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 2:26 min

 

Bieg na 1000 m chł.:

I miejsce – Tomasz Mencel (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 3:41 min

II miejsce – Tomasz Chęciński (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 3:48 min

III miejsce – Stanisław Szymczyk (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 4:06 min

 

Pchnięcie kulą chł.:

I miejsce – Dominik Maj (PSP nr 3 Olesno)

II miejsce – Stanisław Gurok (PSP Borki Wielkie) 

III miejsce – Kacper Drab (PSP nr 2 Olesno)

 

Pchnięcie kulą dz.:

I miejsce – Hanna Gernand (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 8,78 m

II miejsce – Laura Kuzior (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 7,96 m

III miejsce – Ines Kler (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 7,34 m

 

Skok w dal chł.:

I miejsce – Jan Lysy (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 5,09 m

II miejsce – Radosław Pisula (PSP nr 1 Olesno) z wynikiem 4,12 m

III miejsce – Szymon Małycha (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 3,82 m

IV miejsce - Jakub Wróbel (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 3,72 m

 

Skok w dal dz.:

I miejsce – Julia Gręda (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 4,57 m

II miejsce – Natalia Klos (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 3,51 m

III miejsce – Julia Rataj (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 3,42 m

 

Rzut piłeczką palantową dz.:

I miejsce – Laura Kuzior (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 30 m

II miejsce – Martyna Lerche (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 19 m

II miejsce – Vanessa Giza (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 19 m

III miejsce – Wiktoria Huć (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 17,50 m

 

Rzut piłeczką palantową chł.:

I miejsce – Kacper Drab (PSP nr 2 Olesno) z wynikiem 43,50 m

II miejsce – Michał Zug (PSP nr 3 Olesno) z wynikiem 41,50 m

III miejsce – Stanisław Gurok (PSP Borki Wielkie) z wynikiem 40 m

 

Sztafeta 4x100 m dz.:

I miejsce – PSP nr 3 Olesno

II miejsce – PSP nr 2 Olesno

 

Sztafeta 4x100 m chł.:

I miejsce – PSP nr 1 Olesno

II miejsce – PSP nr 2 Olesno

 

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze z akcentem zdrowej rywalizacji i sportowego ducha. Pomimo tego, iż niektórzy nie załapali się na miejsce na podium, wielu pobiło swoje rekordy życiowe. Zakończone zawody odbyły się w ramach eliminacji do zawodów powiatowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, a zwycięzcom życzymy powodzenia i zajęcia wysokich miejsc w kolejnym etapie zawodów.

Galeria dostępna: TUTAJ

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: