Spotkanie z olimpijczykiem!

Dnia 23 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Oleśnie odbyło się spotkanie z olimpijczykiem - Arturem Kozłowskim!

Pan Artur Kozłowski to polski lekkoatleta z Sieradza, specjalista od biegów na długich dystansach. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w półmaratonie, gdzie zajął 48. miejsce z czasem 1.08:24 s. (2008, Rio de Janeiro). Do większych sukcesów pana Artura Kozłowskiego zaliczyć należy 7. miejsce w biegu na 10 000 metrów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce (Debreczyn, 2007) oraz srebro w drużynie młodzieżowców podczas Mistrzostw Europy w biegach przełajowych (Toro w Hiszpanii 2007). Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, w tym siedmiokrotny złoty medalista: półmaraton (Piła 2008), 5000 m (Bydgoszcz 2009), 10 km (Gdańsk 2012), 5000 m (Toruń 2013), 10 km (Gdańsk 2014), 5 km (Warszawa 2015), maraton (Warszawa 2016). 

DSCN2818.jpeg

W spotkaniu  z olimpijczykiem wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie. W pierwszej części spotkania pan Artur opowiedział dzieciom o początkach swojej przygody ze sportem i wartościach jakie wniósł on w jego życie. Wspomniał o szczegółach swojej kariery sportowej, udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz przedstawił zalety aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu.

DSCN2843.jpeg

Nie zabrakło pytań zadawanych przez uczniów. Dotyczyły one np. radzenia sobie z trudnościami i porażkami, sposobów na radzenie sobie ze stresem czy ilością przebiegniętych dotychczas kilometrów. Pan Artur poinformował dzieci, że sport nauczył go dyscypliny i pomógł m.in. w nauce. Stwierdził, że nauka i sport wcale nie muszą się wykluczać, a jemu udało się właśnie pogodzić jedno z drugim. Co ciekawe, w swoim życiu pan Artur przebiegł ponad 100 tys. kilometrów! 

W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn, polski lekkoatleta długodystansowiec, mieszkaniec Olesna - pan Bogumił Kuś oraz pomysłodawca i wieloletni komandor Oleskich Ulicznych Biegów pan Jan Stanisławczyk. Burmistrz powitał wszystkich gości i życzył dzieciom, aby jak najwięcej wynieśli z tego spotkania bo nie co dzień zdarza się okazja do poznania olimpijczyka!

DSCN2878.jpeg

DSCN2893.jpeg

Oczywiście w spotkaniu nie mogło zabraknąć części sportowej. W tej części dzieci uczestniczyły już w ogólnorozwojowym treningu prowadzonym przez pana Artura Kozłowskiego, gdzie poprzez zabawę i sportową rywalizację poznawały zalety lekkiej atletyki.

DSCN2903.jpeg

Nasz olimpijczyk po treningu i mini zawodach w biegu na 60 metrów, pogratulował wszystkim dzieciom oraz wręczył upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Galeria dostępna: TUTAJ

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: