Elżbieta Dzikowska napisze o kościele św. Anny

Elżbieta Dzikowska to jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek. Wraz z Tonym Halikiem tworzyła przez 20 lat uwielbiany przez widzów program podróżniczy "Pieprz i wanilia". W ten sposób zrealizowali razem setki filmów dokumentalnych, zwiedzając niemal wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej i Europy, a także prawie połowę stanów USA. Po jego śmierci zajęła się realizacją krajoznawczych programów telewizyjnych o Polsce i stworzyła cykl książek "Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!".

W niedzielę, 22 maja 2022 r., zwiedzała kościół św. Anny w Oleśnie. Pani Elżbieta zbiera materiały do swojej nowej książki, która poświęcona będzie drewnianej architekturze sakralnej na Śląsku Opolskim. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki miał okazję wręczyć Pani Elżbiecie publikację pani Ewa Cichoń i pana Miroslaw Dedyk o kościele św. Anny oraz najbardziej znany regionalny przysmak – Oleską Śmietankówkę.

Wizytę studyjną w Oleśnie zorganizowała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna - OROT oraz VisitOpolskie.pl wraz z Urząd Miejski w Oleśnie. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie! 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: