Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Tak było na I Oleskiej Olimpiadzie Przedszkolaka i Dniu Dziecka!

W słoneczną niedzielę 5 czerwca 2022 r. na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie odbyła się I Oleska Olimpiada Przedszkolaka, w której uczestniczyło około 90 dzieci z oleskich przedszkoli. 

Olimpiada rozpoczęła się od przemarszu wszystkich uczestników po tartanowej bieżni stadionu. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości i oficjalnym otwarciu olimpiady przez Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego, nastąpiło symboliczne wypuszczenie balonów z helem do nieba.

_46A8670.jpeg

W rywalizacji przedszkolaków z gminy Olesno udział wzięły drużyny składające się z dziewcząt i chłopców z siedmiu oleskich przedszkoli. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Oleśnie, PP nr  4 w Oleśnie, PP Borki Wielkie, PP Borki Małe, PP Wysoka, PP Wojciechów oraz Oddziału Przedszkolnego przy PSP nr 3 w Oleśnie w ramach olimpiady rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych przygotowanych przez oleskie kluby sportowe. Każda z pięciu konkurencji zawierała ćwiczenia oparte na równowadze, celności i szybkości, natomiast swoją formą nawiązywały do dyscyplin sportowych takich jak tenis ziemny, lekkoatletyka, siatkówka, gimnastyka i piłka nożna.

_46A8681.jpeg

_46A8775.jpeg

Nad właściwym wykonaniem poszczególnych konkurencji czuwali wolontariusze z UKS Korony Olesno, ArKademii Tenisa, UKS Gwiazdy Olesno oraz Oleskiego Klubu Sportowego. Sportowym zmaganiom z trybun przyglądali się bliscy uczestników, kibicując i dopingując swoim faworytom.

_46A8731.jpeg

Konkurencje przerywane były zabawami integracyjnymi, które dostarczały przedszkolakom wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Każda z drużyn podczas zawodów wykazała się wielkim zaangażowaniem i wysokim poziomem umiejętności motorycznych.

_46A8758.jpeg

_46A8720.jpeg

Na koniec wszystkie przedszkola uczestniczące w Olimpiadzie otrzymały z rąk Burmistrza Olesna pamiątkowy puchar, a każdemu dziecku biorącemu udział w zawodach został wręczonych medal, dyplom, nagroda rzeczowa oraz słodki upominek w postaci oleskich ciasteczek.

_46A8813.jpeg

_46A8822.jpeg

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością na długo zostanie w ich pamięci. 

_46A8818.jpeg

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji olimpiady, w szczególności:

  • panu Arkadiuszowi Frączykowi z ArKademii Tenisa - pomysłodawcy olimpiady, pani Ewelinie Szulc i wolontariuszom z UKS Gwiazda Olesno, pani Aleksandrze Brzęczek i wolontariuszom z UKS Korona Olesno, Sebastianowi Kopelowi z OKS Olesno, 
  • harcerzom z 3. Szczepu "Feniks" z Olesna,
  • wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu zawodów!

W tym samym dniu na placu za basenem odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Z tej okazji przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańców i eurobungee, nie zabrakło również tańców, śpiewów, gier i zabaw. 

_H7A9107.jpeg

Druhowie z OSP Borki Małe zapewniali najmłodszym rozrywkę w postaci lania wodą, a na boiskach treningowych odbył się turniej piłkarski w którym uczestniczyły drużyny z OKS Olesno, MGOKiS Praszka i Athletic Ozimek. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały z rąk Burmistrza Olesna pamiątkowe medale.

_H7A9129.jpeg

_H7A9091.jpeg

Przy orliku znajdowała się aktywna strefa Oleskich Klubów Sportowych, a przy basenie odbył się pokaz sztuki fryzjerskiej.

_46A8898.jpeg

_46A9085.jpeg

Z kolei na korcie tenisowym dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i konkursach z nagrodami, a zwieńczeniem tej części imprezy był mecz tenisowy Burmistrza Olesna z dziećmi.

_46A8979.jpeg

_46A8970.jpeg

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, w szczególności członkom Oleskiego Klubu Sportowego, UKS Gwiazda Olesno i UKS Korona Olesna, rodzicom najmłodszych piłkarzy za przygotowanie stoisk z łakociami oraz panu Arkadiuszowi Frączykowi z ArKademii Tenisa za przygotowanie zabaw na korcie tenisowym. Panu Hubertowi Brodackiemu i wszystkim fryzjerom z Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego Hubert Brodacki za wszystkie zaplecione warkocze i inne wymyślne fryzury dla naszych najmłodszych, młodym piosenkarzom i ich nauczycielom z Planety Muzyki i Zabawy w Oleśnie, firmie Zdrowy Seans za konsultacje fizjoterapeutyczne i oczywiście druhom z OSP Borki Małe za pokazy strażackie!

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: