Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Powiatowe zawody strażackie w Oleśnie. OSP Łomnica najlepsza w powiecie!

W słoneczne sobotnie przedpołudnie, 11 czerwca, na Stadionie Miejskim w Oleśnie przeprowadzone zostały XII powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Ich gospodarzem była Gmina Rudniki. Zawody odbyły z rocznym poślizgiem spowodowanym epidemią koronawirusa.

Meldunek o rozpoczęciu zawodów przyjął Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu.

074.jpeg

W zawodach łącznie wystartowało 27 drużyn z 7 gmin Powiatu Oleskiego. Były to wyłącznie drużyny strażackie, które wcześniej, podczas zawodów pożarniczych szczebla gminnego, w swoich gminach, zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Zawody oceniał zespół sędziowski, któremu przewodniczył st. kpt. Kamil Pęcherz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Oddzielna komisja oceniała już poza główną klasyfikacją ćwiczenia z musztry.

014.jpeg

Gminę Olesno reprezentowały:  młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców (lub mieszana) z Olesna, drużyna kobieca z Łomnicy i dwie drużyny męskie z OSP Łomnica i OSP Wysoka.

Wiele radości sprawił nam start oleskich drużyn. Drużyna męska OSP Łomnica wywalczyła pierwsze miejsce w powiecie oleskim. Drugie miejsce zajęła OSP Wysoka. Srebro wywalczyły również kobiety z OSP Łomnica.

Dodatkowo męska drużyna z Łomnicy okazała się najlepsza w swojej kategorii w ćwiczeniach  z musztry. 

Warto dodać, że to już piąta edycja zawodów powiatowych, które kończą się w grupie męskiej zwycięstwem drużyn z gminy Olesno. W 2013, 2015, 2019 roku zwyciężyła Łomnica, w 2017 roku Wysoka i w bieżącym ponownie na najwyższym podium stanęła Łomnica.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: