Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Piknik z Produktem Polskim - Bitwa Regionów 2022

W sobotę 2 lipca 2022 r. na oleskiej promenadzie odbędą się kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Opolskiego w ramach konkursu Bitwa Regionów 2022!

plakat-bitwaregionow.jpeg

Do rywalizacji przystąpi w sumie 8 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu oleskiego oraz kluczborskiego, w tym:

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalach "Babeczki z Rodzynkami",
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Młynach,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Radawiu - Radawka,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Dalachowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Wachowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Miechowej,
  • Koło Gospodyń Wiejskich Proślice,
  • Byczyński Związek Rolników i Organizacji Społecznych!

Mając na względzie Smakowitą Polsko-Ukraińską Majówkę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego odbędzie się również Piknik z Produktem Polskim!

Wydarzenie to będzie wyjątkowe także ze względu na to, że swoje kulinarne specjały przygotują dla Was również gospodynie z Ukrainy, które zamieszkały w naszej gminie.

Dobre jedzenie to nie wszystko, bowiem na promenadzie wystąpi zespół folkowy, a na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce!

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału!


O konkursie „Bitwa Regionów”

Celem kulinarnego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” jest promocja polskiej kuchni regionalnej, rodzimego folkloru i polskiej żywności oraz szerzenie patriotyzmu konsumenckiego. „Bitwa Regionów” corocznie skupia setki KGW i stowarzyszeń.

W tym roku konkurs przebiega w trzech etapach:

Etap I – wszystkie KGW, które prawidłowo przesłały zgłoszenie online, biorą udział w powiatowych piknikach z PRODUKTEM POLSKIM;

Etap II – 10 KGW, które zdobyły najwyższą liczbą punktów wg listy rankingowej w danym województwie, biorą udział w półfinałach wojewódzkich;

Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w etapie II konkursu, wezmą udział w ogólnopolskim finale. W ramach wszystkich trzech etapów zaplanowanych jest łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał.

Gospodynie z KGW podczas pikników zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać wg kryteriów wskazanych w regulaminie.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE BITWAREGIONOW.PL


plakat-bitwaregionow.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: