Akcja „Stop Russia Now”

Mijają kolejne dni zbrodniczej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę. Wciąż giną niewinni ludzie płacąc życiem za urojone i imperialne zachcianki terytorialne Putina i jego  popleczników.

Putinowska armia bez litości morduje i pozbawia dachu nad głową tysiące Ukraińców. Kilka milionów obywateli tego państwa - w tym najwięcej kobiet i dzieci - zostało zmuszonych do opuszczenia okupowanych terenów, szukając teraz schronienia po całym świecie dla siebie i swoich najbliższych. 

Jeden człowiek - którego należy już zawsze nazywać zbrodniarzem - sprawił, że świat pogrążył się w głębokim kryzysie finansowym i gospodarczym za którego skutki jesteśmy teraz zmuszeni płacić wysoką cenę. Dlatego też zachęcam wszystkich do przeciwstawiania się obecnej sytuacji w każdy możliwy sposób .

Rozpoczęły się wakacje, wielu z nas z pewnością napotka na swojej drodze obywateli Rosji, którzy – na skutek prowadzonej propagandy – są przekonani o słuszności prowadzonej wojny i którym trzeba koniecznie przedstawiać całą prawdę o przyczynach trwającego konfliktu.

Większości Rosjan wydaje się bowiem, że Putin w imię powrotu do odbudowy komunistycznego mocarstwa, słusznie skazuje na śmierć i wygnanie tysiące Ukraińców.

Nie możemy się zgodzić na rozpętanie kolejnego światowego konfliktu, tym bardziej że my Polacy przez kilka ostatnich stuleci najboleśniej odczuliśmy, co to znaczy utracić wolność.

Bardzo proszę też i zachęcam do włączenia się do prowadzonej w całej Europie akcji „Stop Russia Now” i jej propagowanie poprzez m.in. portale społecznościowe oraz zamieszczanie na stronach internetowych plakatów i materiałów z akcji, które można pobrać ze strony Kancelarii Premiera.

Każdy – nawet najmniejszy gest - który może przyczynić się do zakończenia wojny i ocalenia tym samym chociażby jednego życia wart jest spełnienia. Dobrze znamy bowiem wszyscy treść opisu medalu Jad Waszem - Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu w Jerozolimie, „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.

DSC_0060 (00000002).jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: