Zapraszamy na Dni Olesna 2022!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów DNI OLESNA!  W tym roku będziemy bawić się od 22 do 24 lipca!

Dni Olesna tradycyjnie już rozpoczną się w piątek 22 lipca o godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury od uroczystej inauguracji obchodów dni naszego miasta, podczas której zostaną wręczone medale "Zasłużony dla Ziemi Oleskiej" oraz Róże Olesna 2022.  Podczas uroczystości wystąpi chór miejski "Olensis" oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oleśnie.

Tego samego dnia od godz. 15:00 do 19:00 w dużym parku odbędzie się Holi Święto Kolorów .

W piątkowy wieczór zapraszamy na oleską promenadę, gdzie odbędzie się festyn z lokalnymi przysmakami, które przygotowało 5 Kół Gospodyń Wiejskich oraz gospodynie z Ukrainy, które zamieszkały w naszej gminie. O godz. 20:00 na promenadzie odbędzie się występ Parafialnej Orkiestry Dętej, natomiast o godz. 21:00 zapraszamy na benefis z okazji 25-lecia zespołu muzycznego THE BOSSpodczas którego odbędzie się zabawa taneczna. Na godzinę 1:00 zaplanowano zabawę z DJ-em.

Sobotę rozpoczniemy na sportowo. Od godziny 7:00 do 15:00 na zbiorniku wodnym w Kucobach będą odbywały się Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Olesna. Z kolei o godz. 10:00 na boisku Orlik2012 przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie odbędzie się  X Turniej Streetbasket im. Klaudii Brodackiej

Od godz. 18:30 do 19:30 na scenie oleskiego rynku odbędzie się pokaz tańców polsko-romskich Tykne Cerchenia. Po tańcach zapraszamy na hity lat 80. i 90. w wykonaniu zespołu Collective Band. Godz. 21:00 na scenie na Rynku to mocniejsze brzmienie (rock) z zespołem Indigo Child z Opola, a po nich koncert zespołu The Glory.

Sobotnie obchody dni miasta na deskach oleskiego amfiteatru rozpoczniemy od 20:30 koncertem Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej z repertuarem polskich piosenek lat 70. i 80. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną archiwalne zdjęcia Olesna z tamtych lat.

O godz. 22:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Gwiazdą tego dnia na amfiteatrze będzie Kamil Bednarek, którego koncert rozpocznie się o godz. 22:15.

Niedziela to tradycyjnie dzień w którym zaplanowaliśmy więcej atrakcji dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do udziału w animacjach oraz turnieju gry Sen, a także do obejrzenia spektaklu Bajeczna Fiesta. Wszystko to dziać się będzie na Rynku. Oprócz tego oczywiście dużo muzyki na żywo. W amfiteatrze o 15.30 Biesiada Śląska z Radiem Silesia i Piotrem Feszterem, po niej koncert z okazji 20-lecia oleskiego WIND BANDU. Do muzyki na żywo, tańczyć będą tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego "Róża".

Po występie Wind Bandu, ze względów technicznych, opuścimy amfiteatr, by scenę mógł przygotować dla siebie kabaret ANI MRU MRU. Jego występ zaplanowano na godzinę 19:00. 

W programie tegorocznych DNI OLESNA zaplanowano atrakcje dla każdego, dlatego GORĄCO ZAPRASZAMY do licznego udziału wszystkich mieszkańców i gości!

Do zobaczenia! 

PLAKAT DNI OLESNA 2022.jpeg

JPEGPLAKAT DNI OLESNA 2022.jpeg (4,52MB)

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: