Dni Olesna 2022 za nami!

Tegoroczne Dni Olesna tradycyjnie rozpoczęły się w piątek 22 lipca 2022 r. od uroczystej inauguracji obchodów dni naszego miasta, podczas której zostały wręczone medale "Zasłużony dla Ziemi Oleskiej" oraz Róże Olesna 2022. Tematem przewodnim obchodów była 30. rocznica partnerstwa miast  Olesno - Arnsberg. (RELACJA)

W obchodach Dni Olesna uczestniczyła 24-osobowa delegacja z miasta partnerskiego Arnsberg wraz z Burmistrzem Ralfem Paulem Bittnerem oraz panią Eriką Hahnwald, byłą wiceburmistrz miasta, która jest związana z Olesnem od samego początku naszego partnerstwa.

_H7A0876.jpeg

Tego samego dnia w dużym parku od godz. 15:00 do 19:00 odbywał się festiwal Holi Święto Kolorów. Chętnych do udziału w tym wydarzeniu nie brakowało, którzy przez kilka godzin obsypywali się barwnymi proszkami.

146A0857.jpeg

O godz. 19:00 na oleskiej promenadzie rozpoczął się festyn z lokalnymi przysmakami, które przygotowało 5 Kół Gospodyń Wiejskich z Boroszowa, Wojciechowa, Łowoszowa, Borek Małych i Leśnej oraz gospodynie z Ukrainy, które zamieszkały w naszej gminie. Mieszkańcy mogli spróbować przeróżnych słodkości w postaci apetycznych ciasteczek, babeczek, galaretek, chrupiących gofrów czy waty cukrowej oraz przepysznych słonych potraw takich jak pierogi okraszone tłuszczykiem i cebulką, gołąbki z mięsem w sosie pomidorowym oraz syrniki, czyli ukraińskie placuszki serowe.

146A0922.jpeg

146A0935.jpeg

Koncertowy wieczór na promenadzie otworzył występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Olesna pod dyrekcją pani Renaty Menzel.

146A0978.jpeg

146A1010.jpeg

W przerwie pomiędzy koncertami swoje podziękowania dla mieszkańców i władz miasta Olesna, w imieniu wszystkich zamieszkujących Olesno obywateli Ukrainy, odczytały: Tetiana Nikolaieva (w języku ukraińskim) oraz Uliana Boichuk (w języku polskim).

TREŚĆ PODZIĘKOWAŃ: "My Ukraińcy którzy mieszkamy w Oleśnie od początku wojny w Ukrainie, pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Wam, drodzy mieszkańcy miasta i okolic!  Podaliście nam pomocną dłoń, otworzyliście swoje dobre serca.  Daliście nam jedzenie, ciepłe ubranie i dach nad naszymi głowami. Przyjęliście nasze dzieci szczerze i serdecznie, zrobiliście wszystko, abyśmy czuli się jak we własnym domu.

Z okazji Dni Olesna z całego serca dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, a także wszystkim troskliwym mieszkańcom za serdeczne przyjęcie, zapewnienie nam spokoju i bezpieczeństwa oraz okazanie wrażliwego serca! Wsparł Pan nas i zorganizował dla nas wielką humanitarną pomoc! Polska to prawdziwa siostra Ukrainy!

Teraz czujemy się u was jak w naszym drugim domu ! Życzymy pomyślności Waszemu miastu. Chcemy również życzyć wam spokojnego nieba i niech każda rodzina będzie szczęśliwa !  Radosnych i wesołych Dni Olesna! Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska z daniami kuchni ukraińskiej."

146A1050.jpeg

O godz. 21:00 rozpoczął się benefis z okazji 25-lecia zespołu muzycznego THE BOSSpodczas którego odbyła się zabawa taneczna. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, bowiem tłumy Oleśnian wraz z rodzinami po brzegi wypełniły oleską promenadę! Piątkowe obchody Dni Olesna zakończyła dyskoteka z DJ-em.

146A1150.jpeg

146A1205.jpeg

 


W sobotni poranek tradycyjnie jak co roku, amatorzy wędkowania spotkali się w Kucobach na Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Olesna. Zwycięzcom puchary wręczył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który podziękował organizatorom i uczestnikom za wzięcie udziału w zawodach, co przyczynia się do utrwalania tradycji corocznych obchodów "Dni Olesna".

 

W tym samym dniu Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało już X Turniej Koszykówki Ulicznej „Streetbasket” upamiętniający Klaudię Brodacką.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Mieliśmy przyjemność gościć zespoły z Wrocławia, Opola, Brzegu, Strzelec Opolskich i Kluczborka. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna Zdolny Śląsk z Wrocławia, drugie miejsce ekipa Monk's Secret z Brzegu oraz trzecie miejsce zespół Aldom Turawa. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i upominki, które wręczył prezes Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Jerzy Minkiewicz. Poziom zawodów był wysoki, dziękujemy wszystkim drużynom za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

 


Sobotnie obchody Dni Miasta na scenie oleskiego rynku rozpoczęły się od pokazu tańców polsko-romskich Tykne Cerchenia.

146A9111.jpeg

Po tańcach odbył się koncert zespołu Collective Band ze znakomitym wokalem Pauliny Gołębiowskiej - uczestniczki 12. edycji programu The Voice of Poland - która zaśpiewała hity lat 80. i 90.

146A9138.jpeg

O godz. 21:00 na scenie na Rynku można było posłuchać mocniejszego brzmienia opolskiego zespołu Indigo Child, grającego muzykę z pogranicza progresywnego, psychodelicznego jazz-rocka.

146A9220.jpeg

Po nim wystąpił zespół The Glory, który w głównej mierze łączy ze sobą style, takie jak: Indie, Fusion, Muzyka Klasyczna, Pop, Jazz, Muzyka Filmowa, czy Soul. Rockowa muzyka przyciągnęła liczną widownię mieszkańców i gości.

146A9279.jpeg

 


W tym samym czasie, w amfiteatrze wystąpili uczniowie i absolwenci Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej z repertuarem polskich piosenek lat 70. i 80.  Podczas koncertu zaprezentowane zostały archiwalne zdjęcia Olesna z tamtych lat.

 

O 22:00 niebo nad Olesnem rozświetliło się wspaniałym pokazem sztucznych ogni, po którym na scenie amfiteatru pojawiła się gwiazda tegorocznych Dni Olesna - Kamil Bednarek

 


W niedzielę na oleskim Rynku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z licznych animacji oraz wziąć udział w turnieju gry Sen. Z kolei na scenie na Rynku odbył się spektakl Bajeczna Fiesta oraz pokaz taneczny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gwiazda".

 

O godz. 17:30 zespół wokalny Mrs & Music (z Elą Łobodą - uczestniczką The Voice of Poland) ze swoim coverowym programem rozgrzał oleską publiczność. Po nim uczniowie z Planety Muzyki i Zabawy razem z Gawron // Daro wystąpili ze swoim programem wokalno-muzycznym. Niedzielną imprezę na oleskim Rynku zamknął koncert zespołu szantowego PUZON BAND.

 

Z kolei na amfiteatrze o godz. 15:30 odbyła się Biesiada Śląska z Radiem Silesia i Piotrem Feszterem, a po niej koncert z okazji 20-lecia oleskiego WIND BANDU. Do muzyki na żywo, tańczyli tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego "Róża", którzy porwali publiczność do tańca.

 

Po występie Wind Bandu, ze względów technicznych amfiteatr musiał być opuszczony, by scenę mogła przygotować dla siebie legenda polskiej sceny kabaretowej: kabaret ANI MRU MRU, którego występ rozpoczął się o godz. 19:00.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym - osobom prywatnym i firmom, służbom mundurowym i porządkowym za organizację i sprawne przeprowadzenie tegorocznych Dni Olesna!

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: