Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego

W tym roku ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO będziemy obchodzić w sposób wyjątkowy! To właśnie w Oleśnie, na OLESKIEJ PROMENADZIE w niedzielę 14 SIERPNIA 2022 r. o godz. 14:00 odbędzie się PIKNIK WOJSKOWY z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego!

Tego dnia do Olesna zawita sprzęt:

  • czołg Leopard 2A5 PL,
  • kołowy transporter opancerzony Rosomak,
  • wyrzutnia rakiet Langusta,
  • moździerz samobieżny RAK,
  • oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD!

Oprócz pokazów najnowszego sprzętu wojskowego, na promenadzie nie zabraknie oczywiście żołnierzy wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych, wojsk obrony terytorialnej i żandarmerii, którzy przy licznych stoiskach informacyjno-promocyjnych będą opowiadać o swojej służbie.

Ponadto, tego dnia będzie można spróbować tradycyjnej grochówki wojskowej oraz obejrzeć występy artystyczne, a całą uroczystość uświetni KONCERT ORKIESTRY WOJSKOWEJ.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą dmuchańce!

Na oleską promenadę zaprasza Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz 10 Opolska Brygada Logistyczna im. płk. Piotra Wysockiego z Opola.

Wojskowy piknik w Oleśnie organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego pod hasłem: "Weekend z wojskiem".

1.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: