Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Turawie

Dziesięciu młodych strażaków z gminy Olesno uczestniczy w Obozie Drużyn Pożarniczych w Turawie. Są to reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych z Łowoszowa, Bodzanowic i Borek Wielkich.

Oleska grupa stanowi część liczącego 40 osób turnusu członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu oleskiego. Obóz rozpoczął się już 20 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Oficjalne rozpoczęcie obozu odbyło się w poniedziałek, 22 sierpnia. W rozpoczęciu obozu uczestniczył Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, a zarazem wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu.

Uczestnicy mają do dyspozycji 8-osobowe namioty usytuowane na polu namiotowym Ośrodka Wypoczynkowego „Strażak” w Turawie. Mogą korzystać z basenu i siłowni. W programie obozu między innymi zajęcia sportowe, strażackie, wycieczki krajoznawcze, zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego itp.

Na piątek, 26 sierpnia zaplanowane są zajęcia na akwenie wodnym z możliwością popływania po Jeziorze Turawskim łodzią ratunkową będącą na wyposażeniu OSP Borki Wielkie.

Olescy strażacy otrzymali dofinansowanie związane z pobytem na obozie ze środków Gminy Olesno.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: