Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Wizyta samorządowców z woj. łódzkiego w Oleśnie

W piątek 30 września 2022 r. w Oleśnie gościliśmy grupę samorządowców z gmin i miast województwa łódzkiego, którzy w ramach projektu przyjechali zobaczyć ciekawe działania rewitalizacyjne zastosowane na terenie naszego miasta.

Wizyta studyjna samorządowców z woj. łódzkiego była realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Samorządowcy poprzez wizyty w poszczególnych miastach województwa opolskiego, na terenie których zrewitalizowano publiczną przestrzeń, przygotowują się do nowego okresu programowania na lata 2021-2027 aktualizując dokumenty dotyczące rewitalizacji i przygotowując swoje projekty rewitalizacyjne.

DSC_0332.jpeg

W Oleśnie grupa samorządowców licząca około 20 osób spotkała się z Burmistrzem Olesna Sylwestrem Lewickim i Sekretarzem Gminy Januszem Wojczyszynem w budynku Urzędu Miejskiego w Oleśnie. Podczas wizyty grupie przedstawiono proces budowlany rewitalizacji promenady przy ul. Murka w Oleśnie, która w 2021 roku otrzymała nagrodę główną Marszałka Województwa Opolskiego w 12. edycji Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego.

DSC_0338.jpeg

W trakcie spotkania omówiono również inne zrewitalizowane obszary na terenie Olesna, w tym Oleski Rynek, który w 2018 roku otrzymał tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia Województwa Opolskiego. Po krótkiej dyskusji grupa udała się na ul. Murka, aby na własne oczy zobaczyć zrewitalizowaną promenadę.

ce59e928-db5c-49b5-b887-d499fae59e53.jpeg

Celem wizyty było pokazanie dobrych praktyk zrealizowanych projektów rewitalizacyjnych na terenie woj. Opolskiego, szczególnie w zakresie dostępności w rewitalizacji.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: