Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Takich zawodów w Kucobach jeszcze nie było!

Wydarzenia na taką skalę w Kucobach jeszcze nie było! W miniony weekend, 29 i 30 października 2022 r., na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Hufca ZHP Chorzów w Kucobach, odbyły się  POLAREX CUP Vol. 2 Kucoby Puchar Polski - Wyścigi psich zaprzęgów.

DSC_4683.jpeg

W dwudniowych zawodach których organizatorami był Klub Sportowy Psich Zaprzęgów Polarex oraz Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa udział wzięło ponad 800 psów, które ze swoimi właścicielami startowały w różnych kategoriach. 

Dla kibiców, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z tym sportem, gratką był fakt, że zawody komentował aktor teatralny i filmowy - Stanisław Jaskułka, który zdradził wiele ciekawostek, a zainteresowanym tłumaczył zasady.

 DSC_4830.jpeg

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki objął to wydarzenie swoim patronatem, a dla uczestników sztafety, która kończyła zawody oraz dla najmłodszych uczestników wydarzenia, ufundował puchary i upominki. 

DSC_4864.jpeg

Więcej na temat dyscyplin oraz zasad startów przeczytać można na stronie Klubu - http://polarex.weebly.com/dyscypliny.html

 

 

Fot. Izabela Siama Fotografia

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: