Trening z olimpijczykiem!

W dniu dzisiejszym w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Sądowej w Oleśnie odbył się trening z olimpijczykiem Jakubem Jelonkiem, nowym trenerem prowadzącym sekcję lekkoatletyczną w Oleskim Klubie Sportowym.

DSCN3433.jpeg

Pan Jakub to polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym. Reprezentował Polskę w czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.). Srebrny medalista pucharu Europy w chodzie sportowym z 2011 roku. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski seniorów w chodzie na 20 km (Warszawa 2011 – brąz, Kraków 2015 – srebro, Bydgoszcz 2016 – srebro). Brązowy medalista w chodzie sportowym na 50 km podczas Mistrzostw Polski w Dudincach w 2020 r. oraz wicemistrz Polski w chodzie na 10 km (Suwałki 2022). W 2022 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Rzeszowie pan Jakub wywalczył złoty medal w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów. Autor książki pt. "Trening Mistrzów" i współautor książek pt. "Henryk Szost – Rekordzista" (2019) oraz "Marcin Lewandowski – Mój Bieg" (2020). Trener klasy I Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, sędzia lekkoatletyczny, dziennikarz sportowy i organizator wielu imprez.

DSCN3281art.jpeg

W spotkaniu z olimpijczykiem wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Sądowej w Oleśnie, Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika. W pierwszej części spotkania pan Jakub opowiedział uczniom o początkach swojej przygody ze sportem, zaletach lekkiej atletyki oraz przedstawił specyfikę treningów lekkoatletycznych. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda profesjonalny chód sportowy w wykonaniu pana Jakuba. Nie zabrakło również informacji na temat planowanych treningów sekcji lekkoatletycznej OKS-u, które mają ruszyć już w najbliższym tygodniu. 

DSCN3356.jpeg

Druga część spotkania polegała na aktywnym udziale w treningu sportowym, podczas którego uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach, tj.: w sprincie, rzucie piłką lekarską oraz skoku w dal. Po treningu nasz olimpijczyk pogratulował wszystkim rywalizującym, a najlepsi otrzymali upominek w postaci książki autorstwa pana Jakuba pt. "Trening Mistrzów". Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i rozdaniem autografów.

DSCN3442.jpeg

Kolejne spotkanie z panem Jakubem odbędzie się w czwartek 10 listopada 2022 r. o godz. 10:00 w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z gminy Olesno.

Osoby zainteresowane zapisaniem się do sekcji lub mające jakiekolwiek pytania dotyczące lekkiej atletyki, mogą skontaktować się z panem Jakubem za pośrednictwem maila:        kuba@bieganie.pl 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: