Trening z olimpijczykiem - Jakubem Jelonkiem!

W czwartek 10 listopada 2022 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie odbyło się spotkanie uczniów szkół podstawowych z gminy Olesno z olimpijczykiem Jakubem Jelonkiem - nowym trenerem prowadzącym sekcję lekkoatletyczną OKS Olesno.

W spotkaniu z olimpijczykiem wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Oleśnie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej z Borek Wielkich. Spotkanie z olimpijczykiem było podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną. 

DSCN3512.jpeg

W pierwszej części spotkania pan Jakub wspomniał o szczegółach swojej kariery sportowej, udziale w Igrzyskach Olimpijskich, przedstawił specyfikę treningów lekkoatletycznych i zachęcił dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu. Stwierdził, że nauka i sport wcale nie muszą się wykluczać, a on sam godzi pisanie pracy doktorskiej z aktywnym uczestnictwem w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach na szczeblu mistrzowskim. Pan Jakub zaprosił także uczniów na trening sekcji lekkoatletycznej, który odbędzie się we wtorek 15 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół (I Liceum Ogólnokształcące) w Oleśnie, przy ulicy Sądowej 2.

Druga część rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki. Następnie uczniowie wzięli udział już w sportowym sprawdzianie swoich umiejętności w dwóch dyscyplinach, tj.: w sprincie oraz skoku w dal, gdzie poprzez zabawę i sportową rywalizację poznawali zalety lekkiej atletyki.

DSCN3526.jpeg

DSCN3570.jpeg

W sprawnym przeprowadzeniu treningu pomogli nauczyciele wychowania fizycznego. Po treningu nasz olimpijczyk pogratulował wszystkim rywalizującym, a najlepsi otrzymali książkę autorstwa pana Jakuba pt. "Trening Mistrzów".

DSCN3654.jpeg

DSCN3600.jpeg

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i rozdaniem autografów.

razem.jpeg

Pan Jakub to polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym. Reprezentował Polskę w czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.). Srebrny medalista pucharu Europy w chodzie sportowym z 2011 roku. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski seniorów w chodzie na 20 km (Warszawa 2011 – brąz, Kraków 2015 – srebro, Bydgoszcz 2016 – srebro). Brązowy medalista w chodzie sportowym na 50 km podczas Mistrzostw Polski w Dudincach w 2020 r. oraz wicemistrz Polski w chodzie na 10 km (Suwałki 2022). W 2022 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Rzeszowie pan Jakub wywalczył złoty medal w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów. Autor książki pt. "Trening Mistrzów" i współautor książek pt. "Henryk Szost – Rekordzista" (2019) oraz "Marcin Lewandowski – Mój Bieg" (2020). Trener klasy I Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, sędzia lekkoatletyczny, dziennikarz sportowy i organizator wielu imprez.

Osoby zainteresowane zapisaniem się do sekcji lub mające jakiekolwiek pytania dotyczące lekkiej atletyki, mogą skontaktować się z panem Jakubem za pośrednictwem maila:        kuba@bieganie.pl 

Trening z Olimpijczykiem.png

borki.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: