Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Odszedł od nas Bernard Kandora - Prezes OSP Borki Wielkie

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Bernarda Kandory, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Wielkich.

Black Candle Photocentric Deep Condolences Instagram Post.png


 

Był związany z Ziemią Oleską i Borkami Wielkimi od urodzenia. Przez 45 lat pracował w Spółdzielczym Zrzeszeniu Kółek Rolniczych w Borkach Wielkich. Od najmłodszych lat związany był z  Ochotniczą Strażą Pożarną, gdzie jako 16–latek  rozpoczął swoją  działalność w  Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Od 1985 r. był członkiem Gminnego Zarządu Ochotniczych  Straży Pożarnych w Oleśnie, a także wieloletnim członkiem Powiatowego Zarządu OSP. Przez cztery kadencje pełnił funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Wielkich. Był wyjątkowo aktywnym działaczem społecznym i bardzo dobrym organizatorem. Podejmował wiele inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki jego działalności  sala  OSP w Borkach  Wielkich była bezpiecznym schronieniem dla rodzin, które przybyły do nas z Ukrainy.

Człowiek o wielkim sercu, prawdziwy Strażak…człowiek twardy dla siebie, ale wyjątkowo wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka.

Za swoje zasługi wyróżniony najwyższym odznaczeniem Różą Olesna 2022.

 

Druhu Bernardzie, będzie nam Ciebie bardzo brakowało...

Cześć Jego Pamięci!

 

Dzieciom i wszystkim bliskim

składamy najszczersze wyrazy współczucia

 

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki

oraz

Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie

Henryk Kucharczyk

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: