Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Lokalni liderzy docenieni przez OZPN!

W czwartek 19 stycznia 2023 r. w Sternalicach odbyło się spotkanie Opolskiego Związku Piłki Nożnej z przedstawicielami władz samorządowych i klubów piłkarskich z powiatu oleskiego.

DSC08041.jpeg

(Źródło zdjęcia: www.ool24.pl)

Spotkanie dotyczyło podsumowania zeszłego roku, przedstawienia nowych przepisów oraz planów na rok bieżący. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezes OZPN Tomasz Garbowski oraz członkowie zarządu OZPN, w tym odpowiedzialny za teren powiatu oleskiego Alfred Nowak, przedstawiciele gminnych władz samorządowych z powiatu oleskiego, w tym Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz lokalni liderzy z klubów sportowych.

W powiecie oleskim aktualnie działają 22 kluby piłkarskie, z czego jeden gra w IV lidze (OKS Olesno), jeden w klasie okręgowej, osiem klubów w A klasie i dwanaście w B klasie.

Podczas spotkania doceniono lokalnych liderów za swoją działalność dla sportu i lokalnej piłki nożnej.

Brązową Odznakę Honorową Opolskiego Związku Piłki Nożnej z gminy Olesno otrzymali:

- Maciej Libera, prezes KS Start Olesno,

- Wojciech Kulik, prezes LZS Stobrawa Wachowice,

- Krzysztof Marek, prezes KS Bodzanowice,

- Damian Kik, członek zarządu KS Bodzanowice,

- Tomasz Kaliciak, prezes LZS Borki Wielkie,

spoza gminy Olesno:

- Dawid Wilk, prezes LKS Wilki Tadar Gana,

- Daniel Pilak, prezes LKS Budowlani Strojec,

- Mateusz Porębski, prezes LZS Bugaj Nowy.

Co więcej, w trakcie spotkania Oleski Klub Sportowy oraz LZS Ligota Oleska oficjalnie otrzymały Zielony Certyfikat dla swoich szkółek piłkarskich. (Więcej informacji na temat certyfikacji Grassroots można znaleźć tutaj: PDFCertyfikacja Grassroots - kryteria i objaśnienia.pdf (1,30MB))

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

(Źródło zdjęć: www.ool24.pl)

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: