Pierwszy polsko-czeski festiwal skoków

nowe cz.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

 

Pierwszy polsko-czeski festiwal skoków

Polsko-czeski festiwal SKOKÓW zostanie zorganizowany w Oleśnie po raz pierwszy.

Celem projektu jest rozwijanie współpracy pomiędzy klubami sportowymi biorącymi udział w projekcie oraz dostarczanie wzorców zdrowego stylu życia w duchu sportowej rywalizacji.

Łącznie w zawodach weźmie udział 80 zawodnikówm w tym 30 osób z Czech z miejscowości: Jezdkovice, Zbyslavice i Otice oraz 50 osób - lokalnych sportowców z Gminy Olesno (w tym Wysokiej, Wojciechowa, Borek Wielkich).

Festiwal Skoków odbędzie się na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Oleśnie. Stadion Miejski w Oleśnie posiada certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (kat. V B), który potwierdza, że parametry obiektów stadionu spełniają wszystkie wymagania Światowego Związku Lekkiej Atletyki i PZLA.

Będzie to doskonała okazja do zwiększenia zainteresowania zawodami lekkoatletycznymi, które są mniej popularne wśród dzieci i młodzieży. Zawodom towarzyszyć będzie piknik integracyjny, podczas którego dzieci, które nie zostały zakwalifikowane do zawodów (nauczyciele wybiorą reprezentantów szkół), będą mogły spróbować skoku w dal i wzwyż na ustawieniu treningowym. Zawody będą miały pełną, sportową oprawę. Zaplanowano stanowiska z innymi konkurencjami lekkoatletycznymi, co pozwoli na rozgrzewkę i wypełnienie programu imprezy różnymi atrakcjami. Festiwal rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki na boisku. Następnie odbędą się zawody w poszczególnych dyscyplinach.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin sportowych otrzymają zestawy upominkowe za miejsca od 1 do 3 oraz medale. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Po oficjalnym zakończeniu festiwalu sportowcy z Czech oraz Borek Wielkich, Wysokiej i Wojciechowa spotkają się na wspólnym posiłku, aby rozwijać współpracę między klubami sportowymi. Partnerzy będą przygotowywać się do wydarzenia w swoich miejscowościach poprzez regularne treningi na trzy miesiące przed planowanym wydarzeniem. Transport jest zapewniony przez stronę polską.

Wartość projektu: 11.673,80 Euro

Wartość dofinansowania z EFRR: 9.922,73 Euro

Budżet państwa: 583,69 Euro

Wkład własny: 1.167,38 Euro

Czas realizacji: 2023 r.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: