Spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy Olesno z Łukaszem Wiatrem

W piątek, 3 lutego 2023 r., w sali obrad Urzędu Miejskiego w Oleśnie, odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy Olesno z Łukaszem Wiatrem, wiceprzewodniczącym Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskie, posłem XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, współtwórcą młodzieżowej strategii w województwie opolskim na lata 2020-2030.

DSC_0622.jpeg

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz udzielenie wskazówek w działaniu na rzecz młodzieży. Omówione zostały kwestie realizowania projektów, budżetowania ich, czy pozyskiwania partnerów do działania. Poruszony został temat projektu „Opolskie dla młodych”, w którym młodzież będzie mogło wnioskować o budżet na inicjatywy.

Radni Młodzieżowej Rady Gminy dowiedzieli się także o organizacjach pozarządowych, które działają na rzecz młodzieży w województwie opolskim. Łukasz Wiatr zwrócił im uwagę na nadanie priorytetu na nawiązanie współpracy z innymi młodzieżowymi radami z regionu, czy udział w eventach wojewódzkich, czy ogólnopolskich takich jak kongresy młodzieżowe.

Ustaliliśmy plan działania oraz usystematyzowaliśmy pomysły, które narodziły się także w trakcie spotkania. Szczególnie mi zależy, żeby Ci młodzi ludzie zyskali rozpoznawalność oraz zaufanie w regionie. Z racji mojego zawody, poruszyliśmy także temat dotyczący kwestii wizerunkowych, oraz promocji rady, w tym również radnych w mediach społecznościowych. Jakie działania podejmować, w jakiej formie, czy na jakim kanale – to tylko kilka tematów z tym związanym. Wierzę, że poprzez swój upór w działaniu i ambicje, osiągną zamierzone cele. Obiecałem także pomoc oraz wsparcie w chwilach zwątpienia, oraz współpracę z FMSWO - podsumował spotkanie Łukasz Wiatr.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: