Sztuczne lodowisko w Oleśnie zaprasza!

Z wielką radością, 7 lutego 2023 r. w samo południe, symbolicznym przecięciem wstęgi, oficjalnie otworzyliśmy lodowisko plenerowe przy ul. Kościuszki w Oleśnie. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z Zastępca Jerzym Chęcińskim, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kucharczyk oraz Prezes MCSiR Jerzy Minkiewicz.

olesno_lodowisko_1_024_KS4_0700.jpeg

Do wypróbowania łyżew i nowej ślizgawki zaprosiliśmy przedszkolaków z PP nr 4 oraz uczniów oleskich szkół - PSP nr 1, PSP nr 2 i  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Dla najmłodszych uczestników plenerowej ślizgawki przygotowane zostały tzw. pingwinki pomagające w opanowaniu jazdy na łyżwach. Po zmaganiach na lodzie na wszystkich czekała gorąca herbata z miodem.

olesno_lodowisko_1_079_KS4_0848.jpeg

Burmistrz Olesna w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie lodowiska, w szczególności firmie Profesjonalne Lodowiska sp. z o.o. z Kępna, która była wykonawcą, a także lokalnym firmom pana Tomasza Brysia i Andrzeja Więcławika za pomoc w uruchomieniu agregatu wody lodowej. Wspomniał również o planach gminy na najbliższe miesiące, związanych z rozpoczęciem budowy basenu zewnętrznego, który będzie dopełnieniem bazy rekreacyjno-sportowej miasta.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 488 949,60 zł, z czego 209 846,44 zł pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej zimowej atrakcji! 

Lodowisko otwarte jest w godzinach:

poniedziałek - piątek

15:00 - 21:00

weekendy oraz ferie zimowe (13.02. - 26.02.)

11:00 - 21:00

Jedyne co musisz ze sobą zabrać to odpowiednie ubranie oraz łyżwy, ale UWAGA - na lodowisku będzie można wypożyczyć łyżwy (posiadamy 53 pary łyżew w rozmiarach od 30 do 44) ZA DARMO - obowiązuje jedynie KAUCJA ZWROTNA - 50 zł.

Relacja filmowa

 

 

 

Więcej zdjęć wkrótce!

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: