18. rocznica śmierci Jana Pawła II

Dziś mija osiemnasta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Zmarł w Watykanie, w wigilię niedzieli Bożego Miłosierdzia, 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37. 

Mieszkańcy Olesna wraz z księdzem proboszczem Walterem Lenartem, burmistrzem Olesna Sylwestrem Lewickim oraz radnymi Rady Miejskiej, o 10:50, spotkali się pod pomnikiem papieskim na oleskim Rynku, by złożyć wiązanki kwiatów, wspominając i dziękując za pontyfikat papieża Polaka.

Dziś także Niedziela Palmowa, ksiądz proboszcz pobłogosławił gałązki palmowe, a następnie procesyjnie wszyscy udali się do kościoła pw. Bożego Ciała na Mszę Świętą.


_H7A1115.jpeg

Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłonięty 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.

- Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.

- Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: