Dlaczego warto inwestować w Oleśnie?

DJI_0111 - test kopia Działki KOWR-u.jpeg

  1. Tereny inwestycyjne - które są do nabycia od zaraz - to w pełni uzbrojony w nowoczesną infrastrukturę obszar o powierzchni 21,5 ha, który może być przeznaczony pod wielofunkcyjną zabudowę przemysłową i usługową.
  2. To przyjazny klimat dla przedsiębiorczości, stosowanie „szybkich ścieżek administracyjnych” w załatwianiu formalności inwestycyjnych jak i opieka poinwestycyjna.
  3. To ulgi podatkowe i wielkie zaangażowanie lokalnego samorządu wspierającego indywidualnie każdego przedsiębiorcę i inwestora, odpowiednio do jego potrzeb.

Więcej informacji o Gminie Olesno znajdziesz tutaj:

  1. To wreszcie najlepszy w regionie system połączeń drogowych oparty na nowo wybudowanej czteropasmowej obwodnicy miasta w ciągu drogi S11, łączącej bezkolizyjnie tereny inwestycyjne z siecią dróg krajowych i autostrad.

Obwodnica miasta 04.2023.jpeg

  1. To bardzo dobrze rozwinięta sieć połączeń kolejowych z rampą przeładunkową pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, szczególnie teraz w dobie kryzysu paliwowego.
  2. To kilkadziesiąt hektarów włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co umożliwi przyszłym inwestorom czerpać ogromne korzyści finansowe w podatku CIT i PIT przez 15 lat.

PDFKSSE Olesno_ pomoc publiczna na inwestycje.pdf (868,39KB)

  1. To także bardzo dobrze rozbudowane i wciąż unowocześniane kompleksy sportowo-rekreacyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.

190905 LaiCoti Pictures 022.jpeg

  1. To także szlaki turystyczne i ogrom unikalnych zabytków – z najcenniejszym wpisanym na listę pomników historii sanktuarium św. Anny - które można zwiedzać m.in. dzięki dziesiątkom kilometrów ścieżek i dróg rowerowych.

Sanktuarium Św. Anna 1.jpeg

  1. Miłośnicy odpoczynku na łonie natury znajdą tutaj ogromne połacie lasów i zbiorników wodnych, gdzie oprócz bogatego i zdrowego runa leśnego, napotkają gdzie indziej niespotykaną w naturze faunę i florę.
  2. I są ludzie – znani od wieków ze swej uprzejmości, uczciwości, pracowitości, sumienności, wytrwałości  i szacunku  dla innych wyznań i narodowości – o czym teraz najlepiej mogą się przekonać nasi sąsiedzi z Ukrainy, którzy zmuszeni zostali do ucieczki przed putinowską napaścią i w Oleśnie znaleźli swój nowy szczęśliwy i bezpieczny dom.

Czy więc istnieje gdzieś lepsze miejsce do inwestowania i do życia

niż w Oleśnie?

Urząd Miejski - Kopia.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: