Olesno pamięta! 103. Rocznica urodzin Papieża Polaka

Dzisiaj, tj. 18 maja 2023 r. pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy oleskim Rynku, uczciliśmy pamięć Papieża Polaka w 103. rocznicę Jego urodzin.

Wiązankę kwiatów w imieniu mieszkańców złożyli Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Radna Rady Miejskiej Edeltrauda Zug oraz ksiądz proboszcz Walter Lenart.

Po krótkim wspomnieniu przez Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego, sylwetki Papieża, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Oleśnie zaśpiewały "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II, dodając wyjątkowej oprawy tej symbolicznej uroczystości.

Uroczystość zbiegła się w czasie z Powiatowym Dniem Strażaka, który poprzedzony był Mszą Św. w kościele pw. św. Michała w Oleśnie.

 

 


• Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłonięty 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.

• Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.

• Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

_H7A9773.jpeg


×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: