UKS Gwiazda Olesno z sukcesami na międzynarodowych zawodach pływackich!

Z przyjemnością publikujemy poniżej relację UKS Gwiazda Olesno z Międzynarodowych Zawodów Pływackich „50. Internationales Pfingstschwimmfest”, które odbyły sie w dniach 26-28.05.2023 w mieście partnerskim Arnsberg w Niemczech. 

uks gwiazda.jpeg


UKS Gwiazda Olesno bardzo dziękuje SV Neptun Neheim-Hüsten 1960 e.V. za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę, którą organizowali po raz 50. Zawody organizowane są na otwartym basenie o długości 50 m z okazji „Zielonych Świątków”, które w Niemczech obchodzi się z wielką tradycją i rozmachem.

Arnsberg jest miastem partnerskim Olesna i od wielu lat oba Urzędy współpracują ze sobą. Jednak my pływacy, po raz pierwszy mieliśmy okazję zaprezentować się i promować naszą gminę właśnie tam, na arenie międzynarodowej. W zawodach pływackich wzięło udział łącznie ponad 900 zawodników z różnych stron świata.

Rywalizowaliśmy między innym z drużynami z Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Ghany czy Nigerii.

Pomimo, że rywalizacja była bardzo duża, nasi młodziucy zawodnicy spisali się „ na medal” i to w sensie dosłownym.

Podsumowując wyniki, wróciliśmy do domów z workiem medali: 8 medali brązowych  i 2 medale srebrne. Bardzo gratulujemy naszym pływakom , jesteśmy z Was dumni! Nasi medaliści to:

  • Natalia Witek - 3 miejsce 50 klasyczny
  • Tycjan Przyklenk - 3 miejsce 200 dowolny, 3 miejsce 200 zmienny, 3 miejsce 200 grzbiet, 3 miejsce 50 grzbiet, 3 miejsce 100 motylek, 3 miejsce 50 dowolny,
  • Antonina Sojka : 2 miejsce 200 dowolny, 2 miejsce 50 motylek, 3 miejsce 100 grzbiet

uks4.jpeg

Pozostałe wyniki to poniższe lokaty:

1. Natalia Witek: IV m. 200 dowolny, V m.200 zmienny, VIII m. 50 motylek, IV m. 100 klasyczny, XI m. 50 dowolny

2. Emilia Szczęść: XIII m. 200 dowolny, VIII m. 200 zmienny, XXIII m. 50 motylek, XXVIII m. 100 dowolny, VIII m. 50 grzbiet, XXIV m. 100 klasyczny, XVI m. 50 dowolny, XXVI m. 50 klasyczny

3. Antonina Sojka: IV m. 100 dowolny, IV m. 50 grzbiet, IV m. 100 klasyczny, V m. 50 dowolny, VI m. 50 klasyczny

4. Vlad Menlyk: XII m. 200 dowolny, IX m. 200 grzbiet, XVII m. 100 klasyczny, XIX m. 50 grzbiet, XIX m. 50 dowolny, XIV m. 100 grzbiet, XVI m. 50 klasyczny

5. Tycjan Przyklenk: VIII m. 100 klasyczny, V m. 100 grzbiet, VIII m. 50 klasyczny

6. Sztafeta 4x100 zmienny : IX miejsce

Do rywalizacji sportowej przygotowywali pływaków UKS Gwiazda Olesno trenerzy: Oliwia Rygiel oraz Jakub Nakonieczny.

Niecodziennym uczuciem i dużym przeżyciem dla wszystkich było stawienie się na rozgrzewkę o godzinie 6 rano gdzie temperatura powietrza była w okolicach 6° a nad basenem unosiła się para wodna podczas gdy słońce powoli wychodziło znad horyzontu. Trzeba uczciwie przyznać, że to była walka z samym sobą 

Organizacja zawodów jak i cała oprawa w formie lokalnego festynu była wg nas na wysokim poziomie.

Bardzo dziękujemy Pani Patrici Wahl, która od początku tj. przed wyjazdem, w trakcie zawodów jak i po była cały czas z nami w kontakcie. Bez jej pomocy bylibyśmy na pewno zagubieni i niepewni. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w poszukiwaniu noclegu o który uwierzcie nie bylo łatwo.

Chcielibyśmy mocno podkreślić, że dzięki pomocy finansowej ze strony Gminy Olesno mogliśmy wziąć udział w tym zadaniu. Gmina Olesno sfinansowała koszty transportu związane z wyjazdem.

Dodatkowo zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie m.in. kosztów noclegu czy wyżywienia.

UKS Gwiazda jeszcze raz dziękuje za możliwość promowania tego pięknego sportu, gminy Olesno i województwa opolskiego na arenie międzynarodowej.

tekst: UKS Gwiazda

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: