Zapraszamy na Rajd Rowerowy Obwodnicą Olesna oraz Piknik Rodzinny!

W niedzielę 23 lipca 2023 r. serdecznie zapraszamy na Rajd Rowerowy Obwodnicą Olesna połączony z FESTYNEM RODZINNYM na placu przy kościele św. Anny w Oleśnie!

obwodnicą olesna 1 — kopia.png

RAJD ROWEROWY rozpocznie się o godz. 16:00 (zbiórka o godz. 15:30 obok kościoła p.w. św. Anny)! Dotychczas zapisało się już ponad 300 osób, a zapisy nadal trwają! Startujemy z ronda przy kościele św. Anny i jedziemy obwodnicą w kierunku Łomnicy. Nawrót będzie się znajdował w Sowczycach, w odległości około 12 km od linii startu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w Rajdzie startują osoby w różnym przedziale wiekowym, każda osoba biorąca udział w rajdzie będzie miała możliwość zawrócenia w dowolnej chwili.

UWAGA! Wszyscy uczestnicy rajdu poruszają się tylko jednym kierunkiem obwodnicy, na którym znajdują się dwa pasy. Jeden pas (po prawej stronie) będzie służył do jazdy w kierunku Łomnicy, natomiast drugi (po lewej stronie) do powrotu na miejsce startu i (dla zainteresowanych) dalej w kierunku Ciarki. Peleton będzie prowadził radiowóz policyjny, natomiast zamykał go będzie samochód techniczny oraz karetka pogotowia ratunkowego. Na trasie będą rozstawione punkty, w których strażacy ochotnicy będą wydawali butelki z wodą. Tego dnia może być bardzo gorąco, więc pamiętajmy o częstym nawadnianiu organizmu! Zachęcamy do wzięcia ze sobą dodatkowej butelki wody.

Trasa w stronę Sowczyc będzie również oznaczona orientacyjną ilością dotychczas pokonanych kilometrów!


Z kolei po Rajdzie zapraszamy wszystkich na plac przy kościele św. Anny, gdzie odbędzie się FESTYN RODZINNY, na którym już od godz. 15:00 będzie dostępnych wiele atrakcji!

W tym m.in. strefa zakręconych rowerów, na których każdy może spróbować swoich sił. Będą czekały takie rowery jak: amerykański chopper, mini bmx, rower przeciwskrętny, monocykl, bicykl, rower do akrobatyki, nietypowa hulajnoga oraz trójkołowy rower do driftu! Z myślą o bardziej ekstremalnych testach będzie przygotowany specjalny tor przeszkód! Na terenie tej atrakcji znajdować się będzie również strefa poprawiająca równowagę, czyli tzw. trickboard, namiot z alko goglami oraz strefa relaksu.

strefa zakręcone rowery.jpeg

 

(źródło zdjęć: pulsimprezy.pl)

Kolejna atrakcja to strefa refleksu, w której będzie można przetestować swoją koordynację ruchową. Strefa dysponować będzie specjalnym refleksomierzem oraz nowością prosto z amerykańskich eventów – Wall Ball Maze Game (gry polegającej na przeprowadzeniu piłki przez labirynt na samą górę). Obok tej strefy przygotowany będzie również mobilny serwis rowerowy, składający się z niezbędnych narzędzi rowerowych oraz wszystkich potrzebnych akcesoriów.

strefa refleksuw.jpeg

strefa refleksu.jpeg

(źródło zdjęć: pulsimprezy.pl)

W strefie dmuchanej dla najmłodszych przygotowane będą atrakcje w postaci dmuchańców, w tym zjeżdżalnia minionki, dmuchany zamek minionki, arena gladiatorów, dmuchana gra polowanie na kreta oraz gra w darta XXL.

dmuchance.png

(źródło zdjęcia: pulsimprezy.pl)

Na placu postawiony będzie również namiot do którego serdecznie zapraszamy na śpiewno-muzyczną zabawę z humorem z zespołem "A TO MY", która rozpocznie się o godz. 18:00!

a to my zespol.jpeg

(źródło zdjęcia: facebook.pl - zespół muzyczny A TO MY)

Przy namiocie rozstawione będą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, w których będzie można zakupić lokalne kulinarne specjały, przeróżne słodkości, kiełbasę z grilla i wiele wiele innych!

kgw wojciechowianki.jpeg

O godzinie 19:00 przed namiotem festynowym odbędzie się widowisko pt. ROWEROWE SHOW, łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. W trakcie trwania pokazu publiczność będzie miała możliwość podziwiać takie numery jak skoki na rowerze przez linę, akrobacje 2 metry nad ziemią, skoki na monocyklu czy też nad ochotnikami z publiczności, a wszystko to w wykonaniu uczestnika programu MAM TALENT! Po rowerowym show ponownie zapraszamy pod namiot na dalszą część zabawy!

rowerowe show 02.jpeg

 

(źródło zdjęć: pulsimprezy.pl)

Organizację wydarzenia wsparli lokalni przedsiębiorcy tj. firma BRADAS Group Sp. z o.o., firma NESTRO PPHU sp. z o.o., firma ORAS Olesno sp. z o.o. oraz wykonawca obwodnicy Olesna, tj. firma MIRBUD S.A.

plakat rajd rowerowy.jpeg

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU !

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: