Nowoczesne narzędzia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla oleskich szkół!

W  piątek 7 lipca 2023 r. do szkół podstawowych z gminy Olesno dojechały miasteczka rowerowe i symulatory rowerów.

Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na wypadki drogowe, dlatego edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego jest jednym z najważniejszych elementów ich wychowania.

fe-pois-poziom-pl-1-rgb.jpeg

Sprzęt edukacyjny został zakupiony w ramach jednego z zadań projektu pn. Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach publicznych w gminie Olesno wraz z doposażeniem szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Srodowisko 2014-2020, Priorytet: III Rozwój Sieci Drogowej Ten-t i Transportu Multimodalnego Działanie: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci ten-t.

009.jpeg

W ramach projektu zakupiono m.in. 4 szt. dużych mobilnych miasteczek rowerowych dla PSP nr 1 w Oleśnie, PSP nr 2 w Oleśnie, PSP w Borkach Wielkich i PSP w Bodzanowicach, 4 szt. zestawów miasteczka ruchu drogowego edukacji wczesnoszkolnej dla PSP w Wachowie, PSP w Sowczycach, PSP nr 3 w Oleśnie i PSP w Wojciechowie oraz 3 zestawy symulatorów rowerów dla PSP nr 1, PSP nr 2 i PSP nr 3 w Oleśnie.

008.jpeg

Mobilne miasteczka ruchu drogowego to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. W skład miasteczka wchodzą m.in. mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, antypoślizgowe maty gumowe, które można rozkładać tworząc ścieżki rowerowe, skrzyżowania, ronda o różnych powierzchniach i szerokościach.

Miasteczko odzwierciedla sytuacje drogowe, z jakimi mogą się zmierzyć młodzi rowerzyści w mieście i na wsiach, dlatego jest to dobre miejsce aby trenować zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, czy hulajnogą oraz sprawdzić i doszlifować swoje umiejętności.

  

 

Z kolei symulator szkoleniowy roweru jest urządzeniem umożliwiającym bezstresową naukę kierowania rowerem w ruchu drogowym, naukę podejmowania decyzji podczas kierowania rowerem, naukę zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz naukę zachowania na drodze w niekorzystnych warunkach (np. mgła, noc, deszcz, śnieg).  Symulator kontroluje takie zachowania ucznia jak: zatrzymanie się na STOPie, zachowanie wobec sygnalizacji świetlnej, pieszych i innych użytkowników.

 

 

Artykuły powiązane:

- "Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach publicznych w gminie Olesno wraz z doposażeniem szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego”

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: