Umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Łowoszowie podpisana!

W środę 12 lipca 2023 r., o godz. 12:00 w Urzędzie Miejskim w Oleśnie miało miejsce podpisanie umowy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Łowoszowie na kwotę 6.458.524,77 złotych!

DSCN4534_edited1.jpeg

Gmina Olesno pozyskała olbrzymie środki zewnętrzne na realizację tego zadania w wysokości aż 5.000.000,00 zł! Pozyskane środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Umowy podpisali – w imieniu Gminy Olesno – Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz Skarbnik Gminy Aneta Sitna, w imieniu wykonawcy robót: pan Bartosz Gramowski - Prezes Zarządu firmy ATA Technik sp. z o.o. S.K.A. z Budzynia. Zadanie będzie realizowane w systemie zaprojektuj-wybuduj.

Termin wykonania inwestycji został określony na 18 miesięcy od daty podpisania umowy. 

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Łowoszowie jest kolejnym etapem rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy. Realizację tego zadania umożliwiło odebranie w 2022 r. jednej z największych inwestycji gminy Olesno, tj. modernizacji oczyszczalni ścieków w Oleśnie. 

Aktualnie przygotowywane są dokumentacje na wykonanie kanalizacji w Grodzisku i Borkach Małych. Kolejnymi miejscowościami, w których planowane jest wykonanie kanalizacji są Wojciechów i Stare Olesno.

 

Artykuły powiązane:

- 5 milionów złotych na budowę kanalizację w Łowoszowie!

- „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Łowoszowie wraz z przebudową sieci wodociągowej w Grodzisku”

- Kolejny etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej na terenie gminy

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: