Newsletter z Doliny Stobrawy

1.

Masz pomysł na ciekawy projekt dla lokalnej społeczności? Rusza kolejna edycja największego programu grantowego Fundacji ORLEN - "Moje miejsce na Ziemi". Na wsparcie lokalnych inicjatyw Fundacja przeznaczy w tym roku aż 3 mln zł. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 lipca.

Program jest skierowany do lokalnych organizacji, które mają pomysł na pozytywną zmianę w swoim najbliższym otoczeniu. Zależy nam zwłaszcza na tym, by trafić do najmniejszych NGO, z niewielkich miejscowości czy wsi.

Plenerowe kino na wsi, lekcje gry w bule, gminny turniej, a nawet budowa tradycyjnego pieca do wypieku chleba, który posłuży podczas warsztatów - to tylko kilka spośród tysiąca trzystu projektów, które Fundacja ORLEN wsparła grantami w pięciu edycjach programu "Moje miejsce na Ziemi".

3 mln zł na granty

W szóstej edycji przyznawane będą granty w wysokości 10 000, 15 000, 20 000 i 25 000 zł na projekty związane z ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. - W tym roku chcemy położyć szczególny nacisk na projekty przygotowane z myślą o seniorach i ich aktywizacji społecznej. Projekty skierowane do tej grupy mogą liczyć na dodatkowe punkty - mówi Małgorzata Rogowska, koordynatorka programu "Moje miejsce na Ziemi". Tegoroczna pula to aż 3 mln zł.

Program "Moje miejsce na Ziemi" cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku organizacje złożyły blisko 2,5 tys. wniosków. Fundacja ORLEN przyznała wówczas 170 grantów.

Wnioski do programu można składać do 31 lipca za pośrednictwem formularza on-line.

Więcej informacji tutaj: https://tiny.pl/c7x41

2.

Program wspierający działalność Kół Gospodyń Wiejskich

Fundacja Banku Pekao S.A. uruchomiła program skierowany dla Kół Gospodyń Wiejskich, które mogą otrzymać wsparcie finansowe na realizowane przez siebie projekty kulturalne. Wnioski można składać od 5 czerwca br. do końca sierpnia 2023 r. Celami programu jest wspieranie lokalnych społeczności poprzez finansowanie lub dofinansowanie działań w zakresie m.in.: kultury, sztuki, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości kulturowej. Projekty, które spełniają wymagania formalne zostaną przedstawione komisji, która wybierze najlepsze z nich. Jedno Koło może zgłosić tylko jeden projekt, a grant może być przyznany w maksymalnej kwocie 7,5 tys. zł.

Więcej informacji tutaj: https://tiny.pl/c7x4r

 

3.

Zachęcamy do skorzystania z informacji dotyczących funduszy i wydarzeń umieszczonych na Witrynie Wiejskiej.

Więcej informacji tutaj: https://witrynawiejska.org.pl/wydarzenia/

4.

Program „Mikro Granty”  sportowe dla dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wdrożyło innowacyjny program wsparcia inicjatyw sportowych pomagających przeciwdziałać niekorzystnym zmianom wśród dzieci i młodzieży. Planowane w ramach programu „Mikro Granty” działania mają stanowić uzupełnienie modelu zarządzania projektami sportu powszechnego przeznaczonych do małych i średnich projektów kierowanych do dzieci i młodzieży.

Więcej informacji tutaj: https://www.mikrograntysportowe.pl/o-programie/

5.

W imieniu organizatorów informujemy, iż na początku lipca 2023 r. ruszyła kolejna 14 już edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2023.

Jest to etap regionalny, XX edycji ogólnopolskiego konkursu realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT.

Zgłoszenia można składać za pomocą aplikacji internetowej https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=Opolskie#

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28.07.2023 r.

Więcej informacji tutaj: https://tiny.pl/c7xsf

6.

Konkurs „Przyjazna wieś”

Zrealizowałeś/-aś ciekawy projekt na rzecz rozwoju obszarów wiejskich? Skorzystałeś/ -aś z PROW 2014-2020?

Zapraszamy do udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 zł! Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zasadach zgłaszania projektów.

Więcej informacji tutaj: https://tiny.pl/c7xsz

7.

Aplikacja Bioróżnorodność Gmin Lasowice Wielkie i Pokój

Zachęcamy Was serdecznie do skorzystania z nowej aplikacji Bioróżnorodność Gmin Lasowice Wielkie i Pokój.

W ramach projektu "Ochrona in situ w zabytkowym założeniu parkowym oraz przeprowadzenie inwentaryzacji dendrologicznej na obszarze gminy Pokój i działania informacyjno-edukacyjne" powstała ta wyjątkowa aplikacja, która pozwoli Wam odkryć uroki naszej okolicy zarówno osobiście, jak i wirtualnie.

Dzięki temu mobilnemu przewodnikowi będziecie mogli zaplanować swoją trasę do wybranego miejsca i poznać fascynujące informacje o najcenniejszych punktach przyrodniczych, ich dzikich mieszkańcach i chronionych siedliskach.

Aplikacja Bioróżnorodność zawiera bogate treści i multimedia, które w atrakcyjny sposób oprowadzą Was po najciekawszych miejscach na przyrodniczej mapie Gminy Lasowice Wielkie i Gminy Pokój.

Nie czekajcie dłużej! Pobierzcie aplikację już teraz ze strony: https://bioroznorodnosc.digitalholding.pl/ i zanurzcie się w pięknie naszej lokalnej przyrody.

Dzielcie się swoimi odkryciami, zdjęciami i wrażeniami z korzystania z aplikacji Bioróżnorodność! Niech każdy z nas pozna, doceni i chroni nasze piękne środowisko.

8.

Zapraszamy do udziału w tworzeniu albumu "Bioróżnorodność Doliny Stobrawy - Ptaki"

Z ogromną radością chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w naszym nowym projekcie, którego celem jest ukazanie niezwykłej bioróżnorodności naszego pięknego regionu, a także edukacja i ochrona naszego wyjątkowego ekosystemu.

Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy" zaprasza Was do przekazania swoich fotografii ptaków oraz otaczającego ich naturalnego środowiska. Chcemy stworzyć wyjątkowy album, który będzie nie tylko cennym dokumentem, ale również inspiracją dla wszystkich tych, którzy kochają i cenią przyrodę.

Twoje zdjęcia mogą ukazać różnorodność gatunkową ptaków zamieszkujących Dolinę Stobrawy. Będziemy wdzięczni za każde uchwycone migawki, które pozwolą nam zobaczyć te niesamowite stworzenia w ich naturalnym środowisku.

Jak wziąć udział w naszym projekcie? To proste! Wystarczy przesłać swoje najlepsze fotografie ptaków i otoczenia, w jakim żyją, na adres email: . Do 17.07.2023r.

Zalecane parametry zdjęć:

Rozdzielczość zdjęć 300 dpi

Rozmiar zdjęcia w pixelach  2480x3508 lub większe

Wielkość w MB – 2MB lub większe

Format pliku – jpg

 

Możesz dołączyć również krótkie opisy, w których podzielisz się Twoją pasją i wiedzą na temat tych pięknych istot.

Czekamy na Wasze piękne fotografie i wspólne działanie na rzecz ochrony bioróżnorodności Doliny Stobrawy! Razem możemy zrobić wiele dla przyrody i przyszłych pokoleń.

9.

Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

Ruszyły nabory w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu i harmonogramem naboru wniosków.

Więcej informacji tutaj: https://rpo.opolskie.pl/?p=44100

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: