Trwa promocja programu "Rodzina 800+"!

W czwartek 27 lipca na oleskim rynku odbyło się spotkanie promujące program “Rodzina 800 Plus”, podczas którego Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski przedstawił założenia programu.

W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz Leszek Grygiel - przedstawiciel posłanki Violetty Porowskiej.

Wojewoda przekazał informacje, że prace sejmowe nad projektem ustawy dotyczącej programu "Rodzina 800+" są już w fazie końcowej.  Program definitywnie wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku. Dodatkowe 300 zł miesięcznie będzie konkretnym wsparciem dla rodzin, które ma na celu dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Wojewoda podkreślił również, iż w ramach programu od kwietnia 2016 roku do województwa opolskiego trafiło aż 5,5 miliarda złotych.

"Komu będzie przysługiwać 800+?

Świadczenie wychowawcze, tak jak 500+, będzie przysługiwać na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia:

  • matce lub ojcu;
  • opiekunowi faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka) – jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca/opiekuna faktycznego;
  • opiekunowi prawnemu dziecka;
  • dyrektorowi domu pomocy społecznej."

źródło: strona www.nowekonkrety.gov.pl/

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki zaznaczył, iż Gmina Olesno wykorzystując programy Polskiego Ładu, pozyskała olbrzymie środki zewnętrzne do realizacji wielu programów społecznych oraz może realizować tak duże inwestycje jak m.in. rewitalizacja kompleksu basenów zewnętrznychbudowa krajowego centrum szkolenia służb ratowniczych, czy przebudowa dróg na terenie gminy Olesno. Dzięki tym inwestycjom Olesno zyska na swojej atrakcyjności i awansuje na zupełnie inny poziom życia, natomiast dzięki takim programom społecznym jak "Rodzina 800+", rodziny zamieszkujące ziemię oleską będą mogły podnieść poziom swojego życia. Być może przyczyni się to również do powrotu wielu młodych ludzi (którzy wyjechali w trudniejszych czasach) do powrotu do swojej małej Ojczyzny.

Wojewoda zapowiedział również, że we wrześniu br. w Oleśnie odbędzie się Piknik "Rodzina 800+", który będzie pewnego rodzaju zwieńczeniem serii pikników rodzinnych organizowanych w województwie opolskim. Oprócz szeregu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, na uczestników będą czekały punkty informacyjne, w których będzie można dowiedzieć się więcej na temat zmian w programie Rodzina 500+. 

Rodzina_800_plus.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: