XI Turniej Streetbasket im. Klaudii Brodackiej z rekordową liczbą zespołów!

W XI edycji Turnieju Streetbasket im. Klaudii Brodackiej wzięło udział rekordowe 17 zespołów, a co najmniej jeszcze kilka było chętnych. Rywalizacja toczyła się w 4 grupach i szczególnie w grupie C była bardzo zacięta, bo o awansie do ćwierćfinałów decydować musiały tzw. małe punkty. Poziom turnieju w fazie medalowej był naprawdę wysoki.

Ostatecznie w finale doszło do małej niespodzianki bo faworyzowana drużyna KSO złożona z zawodników z Wrocławia i Brzegu po bardzo zaciętym spotkaniu uległa ekipie ALDOM Turawa.

W meczu o miejsce trzecie CZAMBAŁAMBA z Zawadzkiego pokonała "czarnego konia" turnieju zespół ZADYSZKA z pobliskich Rudnik.

Tradycyjnie odbyły się dwa konkursy indywidualne. Konkurs popularnych "trójek" czyli rzutów za 3 punkty niespodziewanie wygrał JAKUB ROSAK (SZAKALE Rudniki), a konkurs rzutów osobistych "pościgowych" jeden ze starszych uczestników zmagań ROBERT GRABOWSKI (MUKS AK Jełowa).

Warto dodać, że Olesno reprezentowały dwa zespoły AIRBALL i KAMSZOTY.
Zawody bardzo sprawnie sędziowali Piotrek Suda i Zbyszek Jasiński, którym z pozycji stolika pomagali Igor Więcław i Michał Gliński. Ceremonię wręczania nagród uświetnił swą obecnością Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki.

 

/informacja: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji "Oleska Laguna"/

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: