Mobilne miasteczka rowerowe w gminnych podstawówkach

W czwartek, 7 września 2023 r., w PSP nr 1 w Oleśnie, PSP nr 2 w Oleśnie, PSP w Borkach Wielkich i PSP w Bodzanowicach, odbyło się wielkie testowanie dużych mobilnych miasteczek rowerowych. Wzięli w nim udział uczniowie szkół oraz Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z Sekretarzem Gminy Januszem Wojczyszynem.

Mobilne miasteczka ruchu drogowego trafiły do szkół już w lipcu.  Są one przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. W skład miasteczka wchodzą m.in. mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, antypoślizgowe maty gumowe, które można rozkładać tworząc ścieżki rowerowe, skrzyżowania, ronda o różnych powierzchniach i szerokościach.

Miasteczko odzwierciedla sytuacje drogowe, z jakimi mogą się zmierzyć młodzi rowerzyści w mieście i na wsiach, dlatego jest to dobre miejsce aby trenować zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, czy hulajnogą oraz sprawdzić i doszlifować swoje umiejętności.

 

Sprzęt edukacyjny został zakupiony w ramach jednego z zadań projektu pn. "Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach publicznych w gminie Olesno wraz z doposażeniem szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet: III Rozwój Sieci Drogowej Ten-t i Transportu Multimodalnego Działanie: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci ten-t.

W ramach projektu zakupiono także  4 szt. zestawów miasteczka ruchu drogowego edukacji wczesnoszkolnej dla PSP w Wachowie, PSP w Sowczycach, PSP nr 3 w Oleśnie i PSP w Wojciechowie oraz 3 zestawy symulatorów rowerów dla PSP nr 1, PSP nr 2 i PSP nr 3 w Oleśnie.

Łączna wartość projektu: 421 274,11 zł

Wartość dofinansowania: 358 082,99 zł.

logaaaa.png

 

Więcej o projekcie - „Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach publicznych w gminie Olesno wraz z doposażeniem szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego”

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: