„Posiłek w szkole i w domu” -kuchnia i stołówka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojciechowie po remoncie

W ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojciechowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 68 407,00 zł na doposażenie i poprawę standardu kuchni i jadalni. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 85 806,97 zł.  

Szkoła posiadała stołówkę szkolną, jednakże kuchnia w tej stołówce nie była  wykorzystywana, a posiłki były i nadal są dostarczane przez podmiot prowadzący działalność związaną z wyżywieniem lub usługami gastronomicznymi - catering.

W kuchni został wykonany gruntowny remont ścian, podłogi i sufitu. Wymieniona została  stolarka drzwiowa w kuchni i jadalni, ponadto wymienione zostały okna z parapetami.

Kuchnia została gruntownie pomalowana, dodatkowo położono płytki na ścianach i podłodze.  Odnowione zostały okienka do wydawania obiadów i zwrotu brudnych naczyń. W kuchni zostały zamontowane nowe meble i regał ze stali nierdzewnej. Zakupiono zmywarkę gastronomiczną z wyparzaczem, płytę indukcyjną i piekarnik elektryczny. Zakupiono również termosy do transportu gorących posiłków.

Remont przebiegł sprawnie i zakończył się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wydawanie posiłków przebiega teraz sprawnie i bez zakłóceń. Stołówka szkolna w pełni spełnia wymagania bhp i przepisy sanepidu.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: