Gmina Olesno wybuduje 15 mieszkań przy ul. Słowackiego w Oleśnie

14 września 2023 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Olesno a firmą BIL Sp. z o.o. z Opola na budowę 15 mieszkań przy ul. Słowackiego w Oleśnie.


Gmina Olesno jest jednym z 12 samorządów woj. opolskiego wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości, które są współwłaścicielami Spółki pod nazwą „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SIM Opolskie sp. z o.o.”.

Pozostałe gminy które są współzałożycielami spółki to: Gmina Brzeg, Gmina Dobrodzień, Gmina Głuchołazy, Gmina Grodków, Gmina Kluczbork, Gmina Lewin Brzeski, Gmina Niemodlin, Gmina Nysa, Gmina i Miasto Opole, Gmina Popielów, Gmina Prószków oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

Głównym celem funkcjonowania SIM-u jest budowanie lokali mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu z dojściem do własności.

W harmonogramie działań inwestycyjnych SIM-u w pierwszym etapie jest wzniesienie trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z 15 mieszkaniami o powierzchni użytkowej od 40 m2 do 80 m2 na działce nr 2786 o powierzchni 0,0751 ha, zlokalizowanej przy ulicy Słowackiego.

Wykonawcą robót jest firma: BIL Sp. z o. o 45-127 Opole ul. Usługowa 6, 

Rozpoczęcie budowy 18.09.2023 r. a zakończenie grudzień 2024. Koszt inwestycji został wstępnie oszacowany na kwotę 8 000 000,00 złotych a zdecydowana większość środków zostanie pozyskana z Rządowego Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa, Funduszu Dopłat oraz z Banku Spółdzielczego.

Oferta wynajmu nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Słowackiego skierowana będzie do osób i rodzin nieposiadających własnego lokalu w mieście Olesno, które  dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. W zależności od zainteresowania przyszłych Najemców, będzie możliwy również wykup przydzielonych mieszkań.

Stawki czynszu w nowych mieszkaniach, które powstaną przy ulicy Słowackiego, powinny być niższe od czynszu komercyjnego o co najmniej 20%, przy czym z do 70% kwoty czynszu będzie przekazywane na poczet przyszłego wykupu mieszkania.

W kolejnych latach planowana jest już budowa następnych 65 mieszkań przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie.

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: